Před půl sedmou večer jela ve směru od centra vesnice, v opilosti ale kolo neuřídila a narazila s ním do zaparkovaného vozu Škoda Fabia. „Při srážce utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena na ošetření do nemocnice," uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Doplnil, že provedená dechová zkouška skončila výsledkem 2,06 promile.

Podle Malcharczika není tento případ na Valašsku nijak výjimečný. Letos už policisté na silnicích v regionu pochytali patnáct cyklistů ovlivněných alkoholem.

Ve čtyřech případech naměřili hodnoty do jednoho promile, jedna zjištěná hodnota byla těsně tuto hranici. Ve dvou případech cyklisté dechovou zkoušku odmítli. „Ve zbylých osmi případech ale naměřili policisté více než dvě promile alkoholu," doplnil statistiku Malcharczik.

Rekordmanem letošního roku je prozatím třiatřicetiletý cyklista, kterému na začátku května v Karolince zjistili policisté v dechu 2,95 promile. Kromě v úvodu zmíněné cyklistky způsobili dopravní nehodu ještě dva další cyklisté a oba se lehce zranili.

Cyklistovi pod vlivem alkoholu, který nadýchá do jednoho promile, hrozí u správního orgánu pokuta do dvaceti tisíc korun. „Při hodnotě vyšší než jedno promile je ale pokuta až padesátitisícová," upozornil Vladislav Malcharczik.