„Potřebovali bychom výpověď svědectví slečny, která poté z místa nehody odešla. Podle zraněného jedenatřicetiletého motorkáře by mohla být z Jablůnky nebo z Pržna. Měl pocit, že ji od vidění zná," vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policisté žádají svědkyni, aby se ozvala na linku 158 nebo zašla na kteroukoli policejní služebnu. „Rovněž žádáme, aby se nám ozvali lidé, kteří nehodu viděli.

Havárie se stala v pátek 19. října 2012 pět minut po půl čtvrté odpoledne na silnici první třídy č. 57 v Jablůnce u prodejny Carnex.

Jednatřicetiletý řidič motocyklu značky Honda, který je z Jablůnky, projížděl obcí ve směru k Bystřičce. Při jízdě prudce zabrzdil a stroj položil na zem, přičemž si způsobil zranění ruky.

Tímto manévrem reagoval na vozidlo Mecedes Benz, jehož čtyřicetiletá řidička ze Vsetína hodlala vyjet z ulice na hlavní silnici.

„Ke kontaktu osobního auta a motorky nedošlo. Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní," doplnila Javorková s tím, že míra zavinění je předmětem dalšího šetření.