Devětašedesátiletou řidičku vozu ze Vsetína museli záchranáři letecky transportovat do nemocnice v Ostravě. Její jednaosmdesátiletý manžel skončil s lehčími poraněními ve vsetínské nemocnici.

Policejní mluvčí Ludmila Brousilová uvedla, že Favorit směřoval od Karolinky směrem na Halenkov. „Při průjezdu zatáčkou v Hrozenkově řidička vyjela s vozem mimo silnici a narazila do lípy,“ popsala Brousilová.

Na místě havárie zasahovali profesionální hasiči ze Vsetína, dobrovolní hasiči z Karolinky a další složky integrovaného záchranného systému. „V době našeho příjezdu už byl jeden z pasažérů mimo vozidlo. Druhého seniora jsme museli ze zdemolovaného auta vyprošťovat,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Štefan Hrtús.

O odborné prvotní ošetření se poté postarali přivolaní zdravotníci. „Žena utrpěla poranění břicha a hrudníku, která si vynutila transport vrtulníkem záchranné služby do Ostravy,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Starší muž vyvázl z kolize s lehčími poraněními. „Převezli jsme jej na chirurgickou ambulanci do Vsetína,“ doplnil Olšan.

Poté, co bylo postaráno o raněné, hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a pustili se do úklidu místa havárie. Příčiny nehody vyšetřují policisté. Vzhledem ke zranění řidičky nebylo možné provést test na alkohol. Zda žena před jízdou pila určí tedy až odběr a rozbor krve. (mib)