Nehoda se stala pět minut po půl šesté ráno na silnici první třídy mezi obcemi Ústí a Leskovec. Dvaapadesátiletý řidič vozu Opel jel ve směru od Ústí. „Několik metrů za značkou konec obce Ústí srazil chodce, který šel při pravém okraji vozovky. Chodec zůstal po střetu ležet mimo silnici," vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Řidič hned vystoupil z auta a snažil se muži poskytnout první pomoc. O totéž se snažili policisté, kteří dorazili pár minut po nehodě a také přivolaní zdravotníci. „Posádka se snažila muže oživit, resuscitace byla ale bohužel neúspěšná," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan s tím, že zranění chodce nebyla slučitelná se životem. Muž z Nového Hrozenkova zemřel ještě před převozem do nemocnice.

Okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují. Policejní mluvčí Lenka Javorková prozradila, že dechová zkouška u řidiče byla negativní. Doplnila, že chodec měl na sobě tmavé oblečení, tudíž byl pro řidiče méně viditelný. Chodci by podle ní měli více myslet na svoji bezpečnost a to i na pravidlo Vidět a být viděn. To znamená sledovat situaci v silničním provozu a svou viditelnost zvýšit použitím reflexních doplňků.

V letošním roce zemřelo na valašských silnicích již devět lidí. Ve čtyřech případech šlo o chodce, třikrát o cyklisty a zemřeli také dva řidiči osobních vozů. Policejní mluvčí upozornila, že tři ze čtyř chodců zemřeli při nehodách, které se staly za tmy, a všichni tři měli tmavé oblečení bez reflexních doplňků.