Nehoda se stala na rovném úseku silnice I/57 mezi obcí Ústí a Vsetínem. Řidič vozu Renault jel ze směru od Ústí. Nedaleko nájezdu na silniční obchvat Vsetína nezvládl řízení, najel na pravou krajnici a havaroval do řady zaparkovaných vozů. Postupně naboural dvě auta značky Subaru, dále BMW, Citroen a Volkswagen.

Podnapilý šofér vyvázl z nehody nezraněný. Celková škoda na všech autech se vyšplhala na 420 tisíc korun. „Došlo i ke škodě na dopravním značení a přilehlé budově za necelých deset tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Policisté po dechové zkoušce zadrželi provinilci řidičský průkaz. Okolnosti nehody dále vyšetřují. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil Malcharczik.

Od začátku letošního roku do konce září zavinilo na Valašsku dopravní nehodu celkem 35 řidičů, kteří byli ovlivnění alkoholem. „U více než dvaceti případů byla zjištěná hodnota vyšší než jedno a půl promile alkoholu,“ poznamenal policejní mluvčí. Za stejné období loňského roku evidují policisté 56 nehod zaviněných opilými řidiči. Pětatřicet z nich nadýchalo více než 1,5 promile alkoholu.