Zdravotnická záchranná služba a hasiči vyráželi do Vigantic krátce po šestnácté hodině. „Na místo jsme vyslali profesionální jednotku z Valašského Meziříčí a také jednotku Města Rožnov pod Radhoštěm. Ta vyjela na místo vybavená i člunem," přiblížil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Příjezd na udané místo byl sám o sobě problematický, příjezdovou silnici totiž blokoval traktor. „Hasiči tak využili souběžných ulic a zablokovanou komunikaci objeli," popsal Netopil.

Člun nakonec nebyl zapotřebí. Nešťastníkovi totiž přispěchali na pomoc kolemjdoucí a z vody jej zavčasu vytáhli. „Podle zjištěných informací muž zamířil od blízkého obchodu přímo k místnímu potoku, do kterého z asi tři metry vysokého břehu spadl," přiblížil Netopil okamžiky, které duchapřítomné záchraně předcházely.

Vyšlo najevo, že nedobrovolný plavec je notně posilněný alkoholem. Zdravotníci s ním tedy nakonec měli plné ruce práce. „Muž neznámého stáří vykazoval silnou opilost a ošetření se bránil," popsal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Podle jeho slov je možné, že se muž i krátce topil, v přímém ohrožení života však zřejmě nebyl. „Po prvotním ošetření jej kolegové převezli na anesteziologicko resuscitační oddělení nemocnice ve Valašském Meziříčí," doplnil Petr Olšan. Okolnosti události ještě vyšetřují policisté.