V neděli se bouralo především na Uherskohradišťsku, a to celkem čtyřikrát. Například u Starého Hrozenkova řidič nezvládl jízdu a havaroval mimo vozovku, kde se převrátil na střechu. Muž utrpěl zranění, které mu ošetřil přivolaný lékař.

Zranění hned dvou lidí si vyžádala i nehoda, při níž se na obchvatu u Kunovic srazila dvě auta. „V nemocnici skončil i jeden ze dvou řidičů, kteří do sebe narazili na silnici u Fryštáku,“ doplnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Série havárií pokračovala i o den později. Kolem jedné hodiny ranní vyráželi hasiči na pomoc řidičce do Hradčovic na Uherskobrodsku. „Žena v opelu nezvládla jízdu a narazila do mostu. Po nárazu došlo k poškození nádrže auta, z níž vyteklo asi dvacet litrů paliva. Rychlým zásahem hasiči zabránili ekologickému ohrožení,“ popsal jednu z dalších událostí Mitáček.

Takřka ve stejnou dobu havarovaly kolem osmé hodiny ráno další dva vozy, a to v Biskupicích na Luhačovicku a na Slavičínsku. „V prvním případě se řidič ve svém voze převrátil na střechu. Protože z havárie vyvázl bez zranění, mohla se jednotka věnovat zajištění vraku proti požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody hasiči auto převrátili zpět na kola a očistili vozovku od většího množství střepů,“ uvedl další z nehod mluvčí hasičů.

To u druhé nehody byla potřeba pomoc i zdravotníků, kteří museli ošetřit zraněného šoféra. Řidič rovněž nezvládl jízdu a skončil v potoce. „Hasiči se věnovali zajištění vraku vozu proti úniku provozních kapalin do vody. Na vytažení vraku auta z potoka si velitel zásahu vyžádal výjezd našeho speciálního vyprošťovacího vozu,“ vysvětlil Mitáček.