Z osmi narozených novorozeňat byli tři kluci a pět děvčat.

Prvním štědrodenním dítětem byl Stanislav, který se narodil krátce před čtvrtou hodinou ranní. Následovali Ondřej, Anastázie, Jan, Alena, Šárka, Barbora a Adriana.

„Císařským řezem přišly na svět tři děti. Kromě porodů jsme řešili také gynekologické zákroky, takže Štědrý den byl pro zdravotníky pracovní jako každý jiný,“ řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení Zdeněk Adamík.

Své první dítě, dceru Barborku, přivedla na svět na Štědrý den Marcela Potužníková ze Zlína-Malenovic. „To, že se narodila rovnou pod vánoční stromeček, je náhoda. Termín porodu jsem měla dřív. Je ale úplně jedno, kdy přišla na svět, jsem moc ráda, že ji mám,“ prozradila třicetiletá maminka.

Pětatřicetileté Ivetě Braborcové z Rakové se na Štědrý den narodila také holčička. Dostala jméno Anastázie a po porodu měřila 50 centimetrů a vážila tři a půl kilogramu. „Porod na Štědrý den byl nečekaný, termín jsem měla až 1. ledna 2009. Ale máme všichni pěkný dárek pod stromeček,“ řekla šťastná maminka. Tatínek Tomáš byl u porodu a doma na nový přírůstek čeká ještě dvouletá Karolínka.

Ani letos se někteří lidé nevyhnuli problému s rybí kostí v krku. „Ve večerních hodinách jsme ji odstraňovali u pěti dospělých. Zajímavým případem bylo podezření rybí kosti v krku u jednoročního dítěte, ale nakonec se neprokázalo,“ sdělil lékař otorhino-laryngologického oddělení KNTB Břetislav Sklenář.

Práci měli na Štědrý den také lékaři traumatologického oddělení, kteří ošetřili pětatřicet pacientů. „Jednalo se hlavně o řezné rány na rukou, pohmožděniny po pádech a měli jsme tu i tři lidi s popáleninami. Po půlnoci ze středy na čtvrtek jsme pak ošetřili několik opilých lidí s rozbitými hlavami,“ informoval lékař traumatologie Michal Lisý.

Desítky lidí ošetřili zdravotníci také v interní klinice KNTB. „Zhruba dvacet jsme jich přijali k hospitalizaci, z toho tři s infarktem. Další leží v nemocnici například se zápalem plic nebo virózami,“ uvedl lékař interny Aleš Tkadlec.