O půl osmé večer byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína k obci Janová, ke střetu čtyř osobních vozidel, kde se zranili čtyři lidé. V nemocnici ale nakonec skončil pouze jeden z nich. Ostatní byli ošetřeni na místě posádkou zdravotnické záchranné služby.

„Jedno z aut skončilo na svodidlech, přičemž došlo k proražení jeho nádrže, ze které vyteklo více než dvacet litrů nafty. K vyproštění vozu si velitel zásahu přivolal na pomoc kolegy ze stanice Zlín. Ti s pomocí vyprošťovacího automobilu vrátili vozidlo zpět na cestu,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

K další nehodě na namrzlé silnici došlo opět na Vsetínsku, a to u obce Růžďka, kam byli vysláni krátce po osmé hodině večerní profesionální hasiči z Valašského Meziříčí. Srazil se tam autobus s osobním automobilem.

„V osobním autě cestovali čtyři lidé a v autobusu jeli tři cestující spolu s řidičkou. Všichni vyvázli bez zranění. Autobus však sjel po střetu do příkopu. K jeho vytažení si velitel zásahu povolal na místo vyprošťovací automobil ze Zlína. Ten se právě vracel na základnu od dopravní nehody u obce Janová,“ poznamenala Lucie Javoříková.