Kolem poledne havaroval v Březové na Uherskohradišťsku podomácky vyrobená traktor. Za jeho volantem seděl dvaapadesátiletý řidič, s nímž se stroj převrátil v lese na zadní kola. „Do místa mimo komunikace byli hasiči naváděni pomocí souřadnic GPS,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dodal, že řidiče sanitka odvezla do nemocnice. Tam také putovala i žena s mužem, kteří havarovali ve svém autě v Zubří na Vsetínsku. Vůz vyletěl ze silnice skrze svodidla a skončil v hlubokém příkopu, kde se převrátilo na bok.

„Hasiči zajistili vrak proti požáru a úniku provozních kapalin. Na jeho vytažení bylo nutné povolat jeřáb a také odstranit poškozené stromy a dřeviny,“ vysvětlil mluvčí.

Jednotka také pomáhala při záchraně cyklisty, který spadl při jízdě do lesa. „Hasiči ho naložili na nosítka a snesli do sanitního vozu zdravotnické záchranné služby. Po dalším ošetření byl odvezen do nemocnice,“ uvedl další ze zásahů Mitáček. Na večer se pak museli záchranáři vydat do Rymic na Kroměřížsku, kde opět bouralo auto s dvoučlennou posádkou.

„Zaklíněného řidiče hasiči vyprostili a předali jej do rukou lékaře. Lehké zranění měl i jeho spolujezdec,“ řekl mluvčí hasičů. Dodal, že oba zraněné odvezla sanitka do nemocnice.