Zcela zablokovaný jediný jízdní pruh v místní části Malenovice zůstal po řetězové nehodě, při níž do sebe postupně narazilo pět aut. „Nejdříve se střetla dvě osobní auta a o pár minut později i další tři, včetně jednoho přívěsného vozíku. Obě nehody zablokovaly jediný jízdní pruh sorbenty. Hlídka dopravní policie regulovala provoz a hasiči pomáhali s odtlačením vraků k uvolnění dopravy,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Navečer museli hasiči pomoci u havárie dvou dodávek ve Zlobicích na Kroměřížsku. „Před naším příjezdem dorazila posádka zdravotnické záchranné služby, která se věnovala jednomu zraněnému,“ uvedl mluvčí.

Nepříjemné setkání pak zažili záchranáři kolem desáté večer, když opět jeli pomoci k havarovanému vozu. Tentokrát jejich cesta směřovala do Jasenné na Vsetínsku. Tam silně opilá řidička narazila s vozem do plotu rodinného domku. „Před příjezdem záchranářů se ženě snažili pomoci místní občané. Ta však vulgárními výrazy odmítla jejich pomoc, stejně tak se chovala i vůči nám a nespolupracovala. Po příjezdu lékaře ji sanitka nakonec odvezla do nemocnice k vyšetření. Případ šetří policie,“ konstatoval Mitáček. Dodal, že žena se navíc odmítla přiznat, že za volantem seděla ona.

Mezitím, co záchranáři likvidovali následky nehody, se snažil vrak objet řidič kamionu. Jeho pokus ale nebyl úspěšný a se soupravou zablokoval hlavní tah téměř na dvě hodiny.