Kamioňák směřoval v dopoledních hodinách do Jasenic a podle navigace sjel z obchvatu Vsetína na Ohradu.

Kvůli stavbě kruhového objezdu se však momentálně do Jasenic projet nedá. Navigace jej dovedla o úzké uličky Hluboké nad sídlištěm Ohrada.

Řidič při tom vjel do zákazu vjezdu náklaďáků a to hned dvakrát. Nakonec uvízl a při snaze vrátit se mu sklouzla pření část kamionu mimo silnici. Na místě zasahovali také hasiči.

„Kamion vezoucí jedenáct tun hliníku uvízl a zůstal stát na okraji cesty. Hrozil jeho pád do místního potoku,“ popsala událost mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Dopravit kamion z úzké uličky na bezpečnou hlavní silnici se hasičům za pomocí externí techniky podařilo až po 16. hodině.

„Využili jsme bagr, traktor a jeřáb. Při havárii došlo jen k lehkému úniku provozních kapalin, které hasiči okamžitě zajistili. Životní prostředí událost neohrozila,“ doplnila mluvčí.

Podle webu města museli energetici vypnout elektřinu v této části Vsetína, protože kamion havaroval pod elektrickým vedením a jeřáb se pohyboval v jeho bezprostřední blízkosti.

Zajímavostí je, že policisté v poslední chvíli zastavili další kamion, který už také mířil po úzké silnici ke škole na Ohradě a pravděpodobně by se dostal do obdobné situace jako jeho předchůdce. Za porušení zákazu vjezdu uložili policisté řidiči blokovou pokutu.