Nehoda se stala patnáct minut po deváté hodině večerní. Pětačtyřicetiletý řidič vozu Renault ze Slovenska vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní motorový vlak.

Signalizační zařízení bylo v tu dobu v činnosti. „Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Při brzdění před přejezdem dostal na uježděném sněhu smyk. Sešlápl proto plyn a přejezd se pokusil ještě před vlakem přejet,“ vylíčila okamžiky před střetem vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Strojvedoucí řidiče uviděl a intenzivním brzděním se snažil soupravu zastavit. „Přes jeho snahu ale došlo k nárazu do zadní části auta, které se na zasněžené vozovce otočilo o sto osmdesát stupňů. Přitom bylo poškozeno i drážní a signalizační zařízení u přejezdu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Řidič auta ani nikdo z šesti cestujících ve vlaku se nezranil. Vůz byl poškozený jen částečně, ale vlak zůstal nepojízdný a zablokoval trať na několik hodin. „Hasiči zabezpečili auto i vlak proti případnému požáru nebo úniku provozních kapalin,“ doplnil Mitáček s tím, že po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a pracovníků drah byla omezena doprava na silnici i železnici asi na dvě hodiny.

Škoda na voze dosáhla osmdesáti tisíc korun, na vlaku se vyšplhala až na dvě stě padesát tisíc korun.