Přejel chodce

První obětí silničních neštěstí se stal v polovině února osmnáctiletý mladík, kterého v Horní Bečvě srazilo nákladní auto. „Sedmapadesátiletý řidič jel s návěsem na Slovensko. Při projíždění kolem čerpací stanice srazil chodce, který přecházel vozovku. Zdravotníci osmnáctiletému mladíkovi z Horní Bečvy již nedokázali pomoct,“ vylíčila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Mrtvý motorkář

Druhou obětí dopravní nehody se stal osmatřicetiletý motocyklista. „Porazil ho v Zašové počátkem dubna devětasedmdesátiletý řidič ve Wartburgu, který vjížděl na hlavní silnici a motorkáře si nevšiml. Ten na místě zraněním podlehl,“ přiblížila policejní mluvčí.

Narazil do stromu

Třetí člověk na valašských silnicích zemřel v květnu. Osmačtyřicetiletý řidič jel ve VW Touareg ve směru od Valašského Meziříčí na Hustopeče nad Bečvou. Na rovném úseku vjel do příkopu a narazil do stromu. „Na místě zemřel,“ popsala Javorková.

Cyklista se zabil

Čtvrtý život na silnici vyhasl počátkem června. Ve Vsetíně nezvládl jízdu z kopce opilý cyklista. A způsobil si těžké zranění. „Muže našel o půl desáté večer svědek, který přivolal rychlou záchrannou službu, která muže odvezla do nemocnice. Ten přesto zemřel,“ řekla policejní mluvčí.

Usnul za volantem

Další cyklista zemřel při dopravní nehodě v srpnu ve Valašském Meziříčí. „Pětatřicetiletý řidič nákladního auta Mercedes Benz srazil osmapadesátiletého muže na kole vlivem mikrospánku. Cyklistu se přes veškerou snahu zdravotníků nepodařilo zachránit. Zemřel na místě,“ vylíčila Javorková.

Stalo se v jeden den

Tři životy vyhasly na silnicích v září. Devětasedmdesátiletou ženu srazil na přechodu pro chodce ve Vsetíně 5. září mladý řidič v BMW. „Muž za volantem ji přehlédl,“ řekla policejní mluvčí. Chodkyni převezl do ostravské fakultní nemocnice vrtulník, nehodu však nepřežila.

10. září zase sjížděl osmapadesátiletý motocyklista ze Soláně do Velkých Karlovic a přejel při projíždění zatáčky mimo cestu a narazil do stromu. „Na místě zasahovali zdravotníci rychlé záchranné služby, kterým se muže nepodařilo zachránit,“ připomněla Javorková.

20. září večer přejel sedmačtyřicetiletý řidič při jízdě s nákladním autem Renaultem Midlum v Liptále na silnici ženu.

V Zašové a Zubří

Poslední dva životy vyhasly na valašských cestách 3. prosince. Nejprve ráno srazil jednatřicetiletého chodce v Zašové autobus. „Pětašedesátiletý muž jedoucí směrem k Valašskému Meziříčí si člověka na silnici nevšiml,“ popsala policejní mluvčí.

Večer pak v Zubří přejel pětatřicetiletý řidič osobního auta Peugeot 406 dvaatřicetiletou chodkyni, která přecházela silnici. „Vrtulník ženu transportoval do olomoucké fakultní nemocnice, kde zemřela,“ popsala Javorková.

Strohá čísla

Přestože na silnicích vyhaslo deset životů, je to o dva méně, než v roce 2010, kdy zemřelo při dopravních nehodách dvanáct lidí.