Nešťastná událost se odehrála krátce před desátou hodinou dopolední. „Muž se právě pohyboval v prostoru pod střechou, když se propadl nekrytým stropem a dopadl na stavěnou podlahu v prvním patře objektu,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ze záchranářů byli na místě jako první zdravotníci, kteří pacienta ošetřili a uložili do vakuových nosítek. V budované stavbě však nebylo dokončeno vnitřní schodiště, a proto o pomoc se snesením zraněného muže požádali zdravotníci hasiče. „Ti postavili na místě rychlou stavební konstrukci z dostupného materiálu a fixovaného muže si postupně předávali z prvního patra do přízemí,“ vylíčil záchrannou akci Mitáček. Poté jej záchranáři naložili do sanitky.

Třiačtyřicetiletý muž měl poraněnou ruku, tržnou ránu na hlavě a utrpěl také otřes mozku. „Zdravotníci jej převezli na ARO do Valašského Meziříčí,“ potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

V nemocnici vyšlo najevo, že mužův je velmi vážný. „O půl jedné proto pro pacienta, který měl takzvané polytrauma, neboli mnohačetná poranění, přiletěl vrtulník,“ doplnil Olšan. Ten poté nešťastníka transportoval na oddělení urgentního příjmu v nemocnici v Olomouci.