Ležící muž na místě podlehl těžkým zraněním.

Tragická událost se odehrála krátce před jednadvacátou hodinou před místní prodejnou potravin nedaleko pohostinství. BMW přijíždělo ve směru od Vsetína. Směřovalo do Velkých Karlovic. „Právě u prodejny potravin, na rovném a přehledném úseku, si jeho řidič za tmy dostatečně včas nevšiml překážky ležící na zemi, a přejel přes ni,“ vylíčil osudný okamžik policejní mluvčí Aleš Mergental.

Po střetu sedmašedesátiletý řidič auto ihned zastavil a šel se podívat, přes co vlastně přejel. Zažil nepříjemný šok, když zjistil, že na silnici leží člověk. „Šofér se okamžitě snažil muže zachránit a přivolal také rychlou záchrannou službu,“ poznamenal Mergental.

Řidiči ani zdravotníkům se však nešťastníka zpět k životu přivést nepodařilo. „Muži už nebylo pomoci. Utrpěl závažná zranění, která nebyl slučitelná se životem,“ potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Podle jeho slov už mohl lékař pouze konstatovat smrt.

Na místo nešťastné nehody poté dorazili vsetínští policisté, kteří začali s vyšetřováním okolností smrti muže. Podle policejního mluvčího Aleše Mergentala je prozatím z ublížení na zdraví a zavinění jeho smrti podezřelý řidič BMW.

Ozřejmit přesnou příčinu úmrtí však má ještě nařízená soudní pitva. Policisté se také s žádostí o pomoc obracejí na širokou veřejnost. Pokud by kdokoliv měl informace o tom, jak k tragické nehodě došlo a kde se muž dříve pohyboval, může své svědectví sdělit kriminalistům ve Vsetíně.