Nejvážněji vyhlížela nehoda, která se stala před polednem v Kateřinicích. Při srážce Range Roveru s vozem Lada se lehce zranila jednadvacetiletá žena. „Řidič roveru uvázl v kopci. Vyzval tedy ženu a dceru, aby vystoupily s tím, že se na silnici otočí. Při tomto manévru do něj naboural řidič vozu Lada, který sjížděl z kopce a dostal při brzdění smyk," vylíčila Lenka Javorková. Náraz roztočil Range Rover a ten následně odhodil do příkopu mladou ženu.

Také hasiči měli napilno. Na Valašsku zasahovali u řady nehod. Kromě už zmíněné kolize v Kateřinicích, pomáhali s vyproštěním lidí z převráceného auta na ulici 4. května ve Vsetíně. „Řidič a spolujezdec byl v době našeho příjezdu už mimo vozidlo a bez zranění. Vrak se však nacházel v nebezpečném místě, těsně u komunikace a hrozil únik provozních kapalin," prozradil mluvčí hasičů Libor Netopil.

Po zdokumentování auto přetočili za pomoci policistů zpátky na kola. O několik hodin dříve na stejné ulici došlo k jiné nehodě. „Řidička osobního automobilu vjela do příkopu. Vozidlo ale částečně zasahovalo do silnice, bylo ho proto nutné odtáhnout," vysvětlil Netopil.

Na Valašsku sněžilo s přestávkami v podstatě celý den. „V terénu bylo dvanáct sypačů a osm traktorů," uvedl jednatel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Ve vyšších polohách podle něj napadlo až patnáct centimetrů sněhu. Na silnicích zůstávala sněhová kaše, případně uježděný sníh.