Hlavní vinu na střetu nese podle policistů třicetiletý řidič vozu, který nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze silnice, jejíž sjízdnost značně zkomplikovalo vytrvalé sněžení.

Před přecházející chodkyní proto už nestačil včas zabrzdit. „Zkouška na alkohol byla negativní. Řidiče však podezříváme z ublížení na zdraví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Brousilová.

O zraněnou ženu se postarali přivolaní zdravotníci. „Sanitka ji převezla na úrazovou ambulanci do vsetínské nemocnice s poraněním kolene. Další zranění prokáže až rentgen,“ komentoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Vytrvalé sněžení už od neděle naplno zaměstnávalo také silničáře po celém Valašsku. Podle slov ředitele Správy a údržby silnic Valašska Jaromíra Kořistky napadlo do pondělního poledne v regionu mezi deseti a pětadvaceti centimetry nového sněhu.

Do terénu proto v noci na pondělí vyrazilo všech třináct sypačů, které má Správa k dispozici a také deset traktorů. „Stejný počet sypačů se na silnicích regionu pohybuje i teď, navíc jsme povolali také osmnáct traktorových radliček,“ doplnil v pondělí dopoledne Kořistka.

Na silnicích I. třídy zůstávaly i po opakovaném pluhování a chemickém posypu zbytky sněhové kaše. „Na ostatních komunikacích leží vrstva zapluhovaného uježděného sněhu,“ dodal Kořistka.

Co se sjízdnosti týče, silničáři neměli nahlášeny žádné závažnější problémy. „Snad v případě kamionů mohou nastat komplikace při stoupání do některých výše položených oblastí na Kelečsku či na Soláň,“ poznamenal Kořistka.

Sněhová nadílka se mírně promítla také do plynulosti autobusové dopravy. „Situaci jsme mapovali hned ráno a jezdilo se poměrně bez problémů. Na malou chvíli se autobus zastavil pouze při výjezdu na Sirákov. Nabral asi patnáctiminutové zpoždění,“ hlásil ředitel osobní dopravy vsetínské společnosti ČSAD Oldřich Holubář. Podobné problémy měl také jeden z ranních spojů na Pustevny. „Ale jinak musím silničáře pochválit, že situaci zvládli dobře,“ zdůraznil Holubář.