Řidič i jeho o rok mladší spolujezdec se zranili. Škoda se vyšplhala na jeden milion korun.

Nehoda se odehrála v úterý patnáct minut po devatenácté hodině. Policejní mluvčí Vladislav Malcharczik uvedl, že mladý řidič projížděl Janovou směrem na Ústí.

„Nepřizpůsobil rychlost a po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk. Vyjel vpravo přes silniční příkop mimo komunikaci, kde narazil do stromu a zídky. Auto zůstalo na boku,“ popsal mluvčí.

Na místě v krátké době zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„V době našeho příjezdu byli řidič vozu i spolujezdec mimo vrak v péči zdravotnické záchranné služby a nebylo tak nutné jejich vyproštění. Po prvotním ošetření byli oba převezeni do nemocnice,“ popsal Pavel Řezníček, mluvčí hasičů, kteří byli na místě do pěti minut od nahlášení nehody.

Hasiči zajistili zdemolovaný vůz proti požáru a zkontrolovali únik provozních kapalin. Ten se nepotvrdil.

„Na žádost policie jednotka po dobu vyšetřování nehody nasvětlila místo události. Na místo se dostavili také rodinní příslušníci jednoho ze zraněných, kterým hasiči poskytli posttraumatickou péči,“ doplnil Řezníček.

Před dvaadvacátou hodinou, poté, co policisté zadokumentovali místo nehody, bylo možné vrak vytáhnout zpět na silnici a naložit na odtahovou službu.

Vyšetřování nehody pokračuje. Podle mluvčího Vladislava Malcharczika alkohol policisté u devatenáctiletého řidiče nezjistili.

Nehoda na hlavním silničním tahu I/35 u Zašové, 15. listopadu 2019
Tři auta se srazila u Zašové, zraněnou řidičku vyprošťovali hasiči