Kvůli nepříznivému počasí nemohl vzlétnout vrtulník záchranářů. Vážně zraněná mladá chodkyně proto skončila na ARO ve Vsetíně

„Ke střetu došlo v šest hodin ráno. Mladá žena přecházela silnici, uklouzla jí noha a upadla. Řidič přijíždějícího osobního vozu Opel Vectra pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nestačil zastavit a narazil do ní,“ vylíčila nehodu vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Chodkyně utrpěla vážná mnohačetná poranění a přivolaní zdravotníci nařídili její okamžitý převoz vrtulníkem do nemocnice v Ostravě. „Stroj ale bohužel nemohl kvůli nepříznivému počasí vzlétnout. Ženu proto ihned převezli do vsetínské nemocnice,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

V péči vsetínských lékařů je žena i nadále. Vážná zranění si vyžádala neodkladný operativní zákrok. „Pacientka úspěšně prodělala operaci a poté byla hospitalizována na anesteziologicko–resuscitačním oddělení,“ potvrdila tisková mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

S tím, že podrobnější informace k jejímu zdravotnímu stavu nelze prozatím sdělovat.

Včerejší nešťastný střet nebyl v tomto roce jedinou nehodou, při které jako hlavní aktéři figurovali chodec a auto. Kolize téměř jako přes kopírák se stala také v pondělí 5. ledna, kdy třicetiletý řidič Škody Felicia srazil čtyřiapadesátiletou chodkyně na přechodu pro chodce poblíž autobusového nádraží ve Vsetíně. I v tomto případě bylo na vině zřejmě nepřizpůsobení rychlosti stavu silnice, jejíž sjízdnost značně zkomplikovalo vytrvalé sněžení.

V tomto případě vyvázla chodkyně „jen“ s poraněným kolenem a zdravotníci ji převezli na úrazovou ambulanci do vsetínské nemocnice.