Nejvážnější ze čtyř dopravních nehod cyklistů je havárie čtyřiadvacetileté cyklistky v katastru Horní Bečvy. „Mladá cyklistka sjžděla kamenitou cestu od hotelu Martinák směrem k centru vesnice. Jela příliš rychle a přepadla přes řídítka na silnici," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Žena utrpěla zranění, které si vyžádalo letecký převoz do ostravské fakultní nemocnice.

V Jarcové zase najel opilý osmatřicetiletý Meziříčan do projíždějícího Citroënu. Při vyjíždění z vedlejší cesty řidičce auta nedal přednost v jízdě. „Cyklista narazil hlavou do čelního skla vozidla a pak se sesunul na vozovku," uvedla policejní mluvčí. Se zraněním jej odvezla do nemocnice rychlá záchranná služba. Nadýchal 2,61 promile.

Pod vlivem alkoholu byla také třiačtyřicetiletá cyklistka ze Vsetína. V neděli večer havarovala poblíž Branek. „Nezvládla řízení bicyklu, sjela do příkopy a následně přepadla přes řídítka," informovala Javorková. Skončila v nemocnici. V dechu měla půl promile.

Čtvrtá nehoda se stala v pátek v jednu hodinu odpoledne v Pržně. „Devatenáctiletý řidič Škody Pick-up z obce Rataje dostal smyk, vjel do protisměru a srazil dva Vsetíňany na dvojkole," řekla policejní mluvčí. Dvaatřicetiletý a osmašedesátiletý cyklista skončili na zemi. Starší z mužů utrpěl po střetu lehké zranění.