Mladík ze Pstruží na Frýdecko-Místecku, který vlastnil řidičský průkaz teprve dva měsíce, jel rychle a navíc byl opilý. K svému štěstí vyvázl z nehody bez zranění. Trestnímu stíhání se ale nevyhne.

Nehoda se odehrála v úterý v devět hodin večer. „Mladý řidič, který nemůže mít za dobu, co vlastní řidičský průkaz, s řízením vozidla prakticky žádnou zkušenost, se zachoval velmi nezodpovědně, když pil alkohol a poté usedl za volant,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Připomněla, že hazardérovi bylo osmnáct let teprve letos v září. „Při jízdě Novým Hrozenkovem nezvládl kvůli nepřiměřené rychlosti jízdu po kluzké silnici. Po projetí zatáčky vyjel s Fordem vpravo mimo silnici a havaroval do potoka, kde se auto mladého řidiče převrátilo na střechu,“ vylíčila kolizi Javorková.

Mladík cestoval ve voze sám a při nehodě se nijak nezranil. Náhodný svědek přivolal na místo policisty, kteří havárii zadokumentovali. Při testu na alkohol strážci zákona šoférovi naměřili v dechu 1,34 promile. „Kolegové mladíkovi zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Poté se podrobil odběru krve v nemocnici,“ doplnila Javorková.

Nyní se nezodpovědný řidič bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi.