Naštěstí se mladík rozhodl svůj záměr ohlásit na stanici městské policie.

„Zavolal okolo devatenácté hodiny a uvedl, že se nachází v parku zámku Kinských a chystá se spáchat sebevraždu,“ prozradil ředitel městské policie Jan Camfrla.

„Jako důvod uvedl, že ho opustila přítelkyně. Při hovoru zněl jeho hlas velmi zoufale,“ dodal Camfrla.

Policisté okamžitě vyrazili do zámeckého parku. Strážník, který telefon zvedl, se s nešťastníkem snažil hovor protahovat až do příjezdu hlídky na uvedené místo.

„Mladík jevil zjevné známky opilosti a měl na pravé ruce krvavé zranění, které přivolaná záchranná služba na místě ošetřila. Žádný předmět, jímž by se mohl poranit, u něj ale strážníci nenašli. Sanitka jej ihned dopravila do psychiatrické léčebny v Kroměříži,“ doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Na Meziříčsku k podobné události došlo letos poprvé. „Pokus o sebevraždu je zde opravdu výjimečnou záležitostí,“ podotkl ředitel městské policie Jan Camfrla.

V podobných případech je na místo povolána státní policie s vlastními specialisty. Ti mají za úkol dotyčné osoby od sebevražd odradit. „V tomto případě jsme však volili rychlou pomoc přímo z našich zdrojů,“ uvedl Camfrla. Protože se nejednalo o porušení veřejného pořádku, nebude podle ředitele městské policie s mladíkem vedeno žádné soudní řízení.

V minulém roce na Valašsku skončilo sebevraždou sedmnáct nešťastníků. Z toho se rozhodly dobrovolně odejít z tohoto světa dvě ženy. „Nejčastěji šlo o oběšení,“ konstatovala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

„Ve dvou případech po sobě lidé zanechali dopis na rozloučenou,“ doplnila. Podle statistik vzrůstá počet sebevražd u lidí psychicky labilnějších nejen v aktuální ročním období, ale také na jaro a na podzim.

Pavel Kašpar