Volkswagen projížděl městem ve směru na Velké Karlovice. „Jeho řidič chodce, který vedle sebe ještě vedl jízdní kolo, přehlédl a narazil do něj,“ vylíčila nešťastnou událost vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Jako jedni z prvních na místě zasahovali zdravotníci. „Hned po oznámení totiž do Karolinky vyrazila zdravotnická posádka s lékařem ze Vsetína,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Podle jeho slov posádka nalezla sraženého muže vedle silnice v příkopě. „Bohužel lékař už mohl pouze konstatovat smrt. Zranění, která muž při střetu utrpěl, se neslučovala se životem. Na místě jim podlehl,“ sdělil Olšan.

K nehodě vyjížděli také hasiči ze Vsetína a Karolinky. „Naším úkolem však bylo pouze zajistit a nasvětlit místo nehody. Poté jsme vyčkali do příjezdu dopravních policistů a také pohřební služby,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Vít Rušar.

Policisté příčiny nešťastného střetu stále prošetřují. O pomoc žádají také případné svědky. S poznatky k nehodě mohou obracet na tísňovou linku 158.