Z převráceného kamionu se dopoledne nejdříve překládal náklad. „Na místě jsme dopravu řídili kyvadlově. Od dvanácti do tří hodin byla cesta uzavřená úplně,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Kvůli vyprošťování kamionu z příkopu tak řidiči museli využít objížďku přes Dušnou.

K nehodě, která silnici zablokovala hned dva dny za sebou, došlo v pátek před jedenáctou hodinou dopoledne. Ve směru na Valašské Meziříčí zde havarovaly dva kamiony, které cestu dokonale ucpaly.

„Silnice byla zcela neprůjezdná. Z jednoho kamionu unikala nafta, kterou museli hasiči nejprve přečerpat. Teprve poté mohli alespoň jeden z kamionů vyprostit a silnici uvolnit,“ přiblížila Javorková.

Za uplynulý týden je to již potřetí, kdy se řidiči jedoucí směrem z Valašského Meziříčí do Vsetína museli obrnět trpělivostí.

Pátečním a sobotním kolonám totiž předcházely řady aut i ve čtvrtek. V Podlesí u Valašského Meziříčí totiž havaroval kamion, který ve čtvrtek odpoledne znemožnil průjezd až na hodinu a půl. „Řidič havaroval ve středu kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy se s dvaadvaceti tunami štěrku převrátil do příkopu,“ dodala mluvčí.