Zběsilé honičce předcházelo oznámení jednoho obyvatele Vsetína, který deset minut před jednou hodinou ranní v centru města oslovil hlídku strážníků s tím, že si všiml modrého vozu Volkswagen, které se riskantně prohání ulicemi.

„Strážníci oznámení prověřovali a na bezohledného řidiče skutečně narazili na Dolním náměstí,“ potvrdil ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

Při jízdě ulicí Mostecká si pirát silnic všiml služebního vozu strážců pořádku, které jej v tu chvíli již sledovalo. Nijak nereagoval na výstražná znamení a snažil se hlídce ujet ulicí Palackého směrem k zámku.

„Zřejmě chtěl pokračovat do sídliště Sychrov, ale při průjezdu okolo zámku nezvládl ve vysoké rychlosti řízení, vyjel mimo hlavní silnici a narazil do vozu Fiat zaparkovaného před zdejším hotelem,“ vylíčil závěr dramatického stíhání Martinák.

Šoféra, který kupodivu vyvázl bez zranění, strážníci ihned zadrželi.

Na místo dorazili také státní policisté, kteří si bezohledného jezdce převzali. „Vyšlo najevo, že jde o teprve jednadvacetiletého mladíka ze Vsetína, který se navíc před jízdou notně posilnil alkoholem,“ doplnil velitel služby pořádkové a dopravní policie ve Vsetíně Bohdan Varyš. Při dechové zkoušce mu muži zákona naměřili 1,62 promile alkoholu v dechu.

„Na místě jsme mu zadrželi řidičák a vyzvali jej k podstoupení lékařského vyšetření. Tomu se podrobil,“ dodal Varyš. Mladík je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může skončit až na jeden rok za mřížemi.