Dva osobní vozy značky Škoda se střetly na hlavní silnici I/57 u Jarcové krátce před půl sedmou ráno. „Jednatřicetiletý řidič vozu jedoucího ve směru od Valašského Meziříčí na Vsetín se zřejmě plně nevěnoval řízení a při snaze vzít si kelímek s kávou ze středového panelu najel do protisměru a srazil se s protijedoucím automobilem čtyřiapadesátileté řidičkym,“ popsal sled událostí policejní mluvčí Petr Jaroš.

„Řidič i řidička skončili v péči zdravotnických záchranářů a byli z místa nehody odvezeni do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ připojila další informace mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Osmnáctiletý řidič nezvládl ve středu 28. června 2023 řízení vozu BMW, s autem skončil v potoce v Ratiboři na Vsetínsku.
Osmnáctiletý řidič nezvládl BMW. Dostal smyk a havaroval do potoka v Ratiboři

Policisté ještě před transportem zraněných provedli u obou dechové zkoušky na alkohol, které byly negativní.

Hasiči se mezitím poničených vozů postarali o protipožární opatření a odpojili autobaterie. Při střetu také došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

V neděli 2. července 2023 v poledne nedal v centru Vsetína přednost autu na hlavní silnici jednatřicetiletý řidič vozu Volvo. Po střetu nadýchal 1,97 promile.
První víkend prázdnin byl na Valašsku ve znamení alkoholu. Pilo na dvacet řidičů

„Po zadokumentování místa uklidili hasiči vozovku od střepů a úlomků, které se nacházely na desítkách metrů silnice. Poté asistovali odtahové službě při nakládání vraků,“ doplnila Javoříková.

Provoz na hlavní silnici l/57 byl po dobu vyšetřování dopravní nehody částečně omezený a policisté pouštěli auta projíždějící místem střetu kyvadlově.