Majitelka penzionu Oáza Simona Hrušovská v přímém přenosu neviděla, co se stalo.

„Bylo to velice rychlé. Slyšela jsem dvě pořádné rány, které nás vylekaly. Nic záviděníhodného. Z hlavní silnice přijelo na náš soukromý pozemek auto a narazilo do baráku. Za ním vzápětí druhé,“ popsala situaci.

Dvě pořádné rány za sebou

První „závodník“ skončil ve dveřích, druhý kousek vedle pod oknem.

„Máme poškozenou zeď, dveře i okna. Výši škody ještě nedokážu odhadnout, všechno se bude teprve posuzovat,“ doplnila majitelka penzionu.

Běžná silniční kontrola nabrala v úterý před desátou hodinou dopoledne nečekané obrátky. Třicetiletá řidička Volkswagenu Touran nereagovala na výzvu policie k zastavení.

„Začala hlídce ujíždět a poté bourala. Následně havarovalo i policejní auto,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Doplnila, že řidička vyvázla s lehkým zraněním, posádka policejního vozu byla bez zranění.

„Následně se ukázalo, že řidička ujížděla proto, že má zákaz řízení. Je podezřelá z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodala Javorková.

Bystřičan Jakub Šnevajs, který bydlí hned vedle penzionu, připodobnil s nadsázkou honičku k německému seriálu z dálničního prostředí.

„Připomínalo to scénu z Kobry jedenáct, už chyběl jenom výbuch. Hlavní je, že se nikomu nic vážného nestalo,“ glosoval.

Podle některých svědků se chtěla řidička schovat za hotel Klenov. Zatáčecí manévr ale nezvládla, protože na silnici ležela po zimě vrstva štěrku. Dostala smyk, přejela přes obrubník, prorazila pneumatiku a olejovou vanu a zastavila se až o zeď penzionu.

Zrádný štěrk nedal řidičům šanci

Krátce nato se přiřítilo policejní auto, jehož řidič také dostal při manévru na štěrku smyk a skončil ve zdi jen několik metrů od prvního auta.

Svědci se shodli, že posádku policejního auta tvořil jen jeden příslušník. Podezření z toho, že tento způsob zásahu je v rozporu s předpisy, vyvrátila policejní mluvčí.

„Ano, policista byl ve vozidle sám, což ale není žádný problém. Do takového zákroku může jít sám. Kdyby vyhodnotil, že potřebuje posilu, přivolal by si přes vysílačku další hlídku,“ vysvětlila Lenka Javorková.

Na místo dorazily všechny složky Integrovaného záchranného systému. Hasiči jako první zajistili místo nehody a poté zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Havarovaná auta vyprostila a odvezla odtahová služba po 15. hodině.