„Na místo byla okamžitě přivolána posádka zdravotníků z Kroměříže. Záchranáři na místě provedli nezbytná ošetření a rozhodli, že dítě musí okamžitě převezeno k operačnímu zákroku,“ popsal hrůzostrašný úraz mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Sanitní vůz pak děvče transportoval do Brna na dětské oddělení Fakultní nemocnice v Brně v Černých Polích.

„Tam dívku okamžitě operovali odborníci. Jednalo se o vážný zákrok, protože škrabka údajně pronikla až do lebky,“ prozradil Olšan.

O zákroku informovala i mluvčí brněnské nemocnice Anna Nesvadbová. „Mohu potvrdit, že je u nás hospitalizována. Operace byla složitějšího charakteru, protože zranění je bohužel vážné,“ konstatovala Nesvadbová. Bezprostředně po operaci byla již dívka naštěstí mimo přímé ohrožení života. „Její stav je stabilizovaný,“ potvrdila Nesvadbová.

Na zborovické radnici byli děsivou nehodou překvapeni. „Vůbec jsem o tom neslyšel, nic o tom nevím. A to jsem měl zrovna službu na chirurgickém oddělení v kroměřížské nemocnici,“ krčil rameny tamní místostarosta Vladimír Řezáč. Podobně reagoval i starosta Jaromír Kunc. „To mě zaskočilo,“ řekl.

O tom, zda bude mít dívenka po úrazu trvalé následky, je zatím podle odborníků předčasné spekulovat, vše se ukáže v následujících dnech.