Jedna z nich spadla do jímky, kde zůstala po krk ve výkalech. Hasiči museli povolat jeřáb a vyřezat díru ve střeše, aby zvíře vysvobodili.

„Na místo postupně vyjely tři jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína, Zlína a Otrokovic se zásahovými vozy a jeřábem,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Jedna kráva se zaklínila u vchodu a druhá se propadla otvorem do částečně kryté velké sběrné jímky. Zatímco první se pracovníkům zemědělského družstva podařilo vyprostit, ke druhé museli povolat hasiče.

Na místě zasahoval také speciál lezecké skupiny ze Zlína, který má pro vyprošťování potřebné vybavení, především trojnožku s dostatečnou nosností, kterou bylo možné umístit nad jímku a zvíře vytáhnout. Pro hák jeřábu bylo nutné vyřezat ve střeše kravína díru.

Do jímky poté slezl velitel hasičů s jedním z ošetřovatelů, nasadili krávě zvedací popruhy a jeřáb zvíře vytáhl. Hasiči pak jímku zakryli. „Po celou dobu záchrany bylo zvíře relativně klidné a nebylo nutné mu dát zklidňující léky. Po vytažení odešla kráva k ostatním a k rannímu krmení,“ popsal situaci Mitáček.