„V prvním případě vyjeli krátce před polednem profesionální hasiči ze stanic Zlín a Luhačovice do Hřivínova Újezdu na Zlínsku, ke kterým se přidali i místní dobrovolní hasiči. V lese zde na muže spadly dva stromy,“ uvedla za krajské hasiče mluvčí Lucie Javoříková.

Podle ní měl však muž štěstí.

„Našel jej kolemjdoucí, který mu přivolal pomoc. Muž se nacházel ve špatně dostupném terénu, kam se nedostali hasiči s cisternou. Proto na místo vyrazili s terénním vozidlem. Následně muži poskytli předlékařskou pomoc a poté ho předali do péče zdravotnické záchranné službě,“ přiblížila mluvčí.

Aby se záchranáři k muži pořádně dostali, museli podle Lucie Javoříkové hasiči kolem něj odřezat klestí a stromy.

„Některé stromy byly již mužem pokácené, ale nespadly na zem. Proto místní hasiči stromy bezpečně pořezali, aby nekontrolovaně nespadly na zem,“ doplnila mluvčí.

Ke druhé záchraně vyjeli hasiči na Vsetínsku, kde v katastrálním území Dolní Bečvy spadl v lese taktéž strom na muže, který zde pracoval. Na místě se sjeli hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, z Rožnova pod Radhoštěm a místní hasiči.

„Z místa nehody hasiči muže přenesli k sanitnímu vozu. Lékař si na místo povolal vrtulník, který zraněného transportoval do nemocnice v Ostravě,“ informovala za krajské hasiče Lucie Javoříková.