Hned ráno směřovala pomoc hasičů do Horní Bečvy na Vsetínsku. Řidič nezvládl jízdu a převrátil se i s vozem na střechu. „Při kolizi se zranil jeden člověk, kterého jsme předali do péče zdravotníků. Hasiči pak zajistili vrak vozu proti požáru a úniku provozních kapalin,“ popsal první událost mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Krátce před půl čtvrtou odpoledne se srazila v centru Zlína na ulici Štefánikova Avie s osobním autem. „Tato událost značně zkomplikovala dopravu na důležité komunikaci ve městě, proto jednotka pomáhala s její regulací a řízením. Po zadokumentování nehody pomohli hasiči s úklidem vozovky od střepů a uniklých provozních kapalin,“ uvedl mluvčí.

Dvě nehody se odehrály večer i na Kroměřížsku. Ve Střílkách bourala fabie s passatem. „Po vzájemném střetu aut se zranil jeden člověk, kterého sanitka odvezla do nemocnice. Další účastníky ochránily aktivované airbagy,“ vysvětlil Mitáček. Poslední čtvrteční výjezd hasičů mířil do Morkovic. Zde havarovalo nákladní auto, z něhož vyteklo větší množství nafty, která se rozlila po komunikaci v úseku asi šedesáti metrů. „Nebezpečnou skvrnu jednotka zlikvidovala pomocí sorbentů. Vrak vozu vyprostila přivolaná odtahová služba,“ dodal ještě mluvčí hasičů Mitáček.