„Dívka padala asi šest metrů do hloubky a skončila ve dva metry hluboké vodě. Vrchní okraj studny prakticky nevyčníval nad pozemek dvoru a nebyla tak vytvořena přirozená zábrana,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ještě před příjezdem hasičů rodinný příbuzný spustil do studny spustil dlouhý dřevěný žebřík. „Sám slezl až k hladině a pomohl dívce zachytit se na příčkách žebře. V tu chvíli na místo jako první ze záchranářů dorazili místní dobrovolní hasiči. Celkem osm dobrovolníků přijelo ve dvou vozech a okamžitě se zapojili do záchrany. K dívce na žebři byl spuštěn zásahový opasek na laně, který jí příbuzný nasadil kolem těla. Dívka byla hasiči vytažena nahoru,“ přiblížil Mitáček.

Vzápětí podle něj přijela posádka zdravotnické záchranné služby a holku si převzal do své péče. Lékař konstatoval lehký šok a lehké podchlazení. Za asistence profesionálních hasičů byla pacientka na transportním lůžku přivezena před dům a uložena do sanitního vozu. Po prvotním ošetření putovala do nemocnice na celkové vyšetření.

Hasiči místo předali přivolané hlídce policie, která případ dále šetří.

(red)