O dva zraněné muže a jednu ženu se postarali zdravotníci ze vsetínské základny Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. „Zraněné jsme po prvotním ošetření převezli do Vsetínské nemocnice. Předběžně je jejich újma na zdraví hodnocena jako lehká až středně těžká," vyjádřil se v pondělí dopoledne pro Valašský deník mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Na místě nehody měli plno práce také hasiči. „Zajistili jsme místo nehody a havarovaná vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Do rozednění jsme také místo kolize nasvěcovali pomocí osvětlovacího teleskopického stožáru svého zásahového vozidla," poznamenal mluvčí hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

Po zadokumentování nehody se hasiči postarali o úklid vozovky. „Následky nehody byly takové, že jsme silnici museli v obou směrech na přibližně tři hodiny uzavřít," dodal mluvčí hasičů.

Podle policistů je takzvaně pod vznikem nehody podepsána neopatrnost. „Třiašedesátiletý řidič auta na svoz komunálního odpadu ze Vsetínska předjížděl osobní auto. Při řazení se do svého jízdního pruhu zavadil o předjížděné vozidlo a roztočil ho," uvedl k důvodu, proč došlo k nepříjemně vyhlížející nehodě policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Neovladatelný osobák řízený třiačtyřicetiletým mužem ze Vsetínska se dostal do protisměru a tam narazil do osobního auta řízeného čtyřicetiletým mužem z Karlovicka. V autě cestovala také o pět let mladší žena ze Vsetínska. „Dechová zkouška u všech řidičů požití alkoholu před jízdou neprokázala," poznamenal policista.

Škodu strážci zákona odhadují na šedesát pět tisíc korun. „Přesné příčiny nehody teprve zjišťujeme," dodal Vladislav Malcharczik.