Nákladní automobil tady srazil cyklistu. Osmapadesátiletý muž na místě nehody podlehl smrtelnému poranění hlavy. Smutnou událost vyšetřují policisté.

Podle vsetínské policejní mluvčí Lenky Javorkové se nehoda odehrála krátce před půl šestou hodinou ráno.

„Pětatřicetiletý řidič nákladního vozidla Mercedes Benz z Frýdku-Místku přejel s největší pravděpodobností vlivem mikrospánku do protisměru, kde srazil osmapadesátiletého muže na kole,“ vylíčila osudný střet Javorková.

Na místo hned zamířila posádka rychlé záchranné služby s lékařkou. Podle mluvčí krajských zdravotnických záchranářů Hany Polešákové cyklista po srážce upadl do bezvědomí.

„Utrpěl velmi vážné poranění hlavy, které nebylo slučitelné se životem. Přestože se lékařka ihned pustila do resuscitace, muže už nebylo možné zachránit,“ přiblížila Polešáková.

Dechová zkouška, které vyšetřující policisté podrobili řidiče nákladního auta, prokázala, že motorista před jízdou nepil alkohol. Policejní mluvčí Lenka Javorková doplnila, že u zemřelého muže bude nařízena pitva.

Letošní smutná statistika smrtelných dopravních nehod na valašských silnicích se pondělním střetem u Valašského Meziříčí rozrostla už na pět zápisů.

Smrtí člověka skončila například květnová nehoda vozu Volkswagen Tuareg mezi Valašským Meziříčím a Hustopečemi nad Bečvou. Osmačtyřicetiletý řidič vjel s autem na rovném úseku vpravo do příkopu a následně čelně narazil do stromu. Také v tomto případě nebyla ani rychlá pomoc záchranářů nic platná. Muž zemřel na místě havárie.