Pětadvacetiletou ženu, bojující s rozvodněným živlem spatřila kolem třetí hodiny odpoledne devatenáctiletá dívka. „Pozorovala psa, který ve vodě plaval. Když se ale zadívala pozorněji, uviděla v řece tělo ženy," popsala policejní mluvčí Lenka Javroková.

Vír ve splavu si dělal s tělem, co chtěl. „Slečna neprodleně utíkala do nedalekého skateparku a zavolala na své kamarády, aby jí šli pomoci," popsala dramatické okamžiky policejní mluvčí.

Dva osmnáctiletí mladíci společně se svou kamarádkou utvořili živý řetěz a společnými silami ženu vytáhli na břeh. Jeden z mladíků následně zavolal rychlou záchrannou službu. „Ke skupince se přidala další dívka, která do příjezdu záchranky oživovala vytaženou ženu pomocí umělého dýchání," řekla dále Javorková.

Mladou ženu pak odvezli zdravotníci ve vážném stavu do valašskomeziříčské nemocnice.

Podle všeho pětadvacetiletá nešťastnice spadla do vody při venčení svého psa. „Házela mu do vody klacky a přitom pravděpodobně spadla," doplnila mluvčí.

„Mladým mužům z Veselé a Velkých Karlovic a dvěma dívkám ze Vsetína a Valašského Meziříčí patří za záchranu tonoucí ženy velké poděkování. Všichni se zachovali velmi duchapřítomně a pohotově a rozhodně jim nechyběl ani kus odvahy," poděkovala Lenka Javorková.

SOUVISEJÍCÍ Bečva vzala muži život