Hoch skončil po nehodě v nemocnici. „Vyvázl se zlomeninou ruky. Zdravotníci jej převezli k ošetření na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Valašském Meziříčí,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Léčení zranění si vyžádá přibližně šest týdnů.

Okolnosti nehody, která se stala kolem půl třetí odpoledne, vyšetřují policisté. Podle nich srazil chlapce jednatřicetiletý řidič, který jel ve voze Fiat po místní komunikaci. „Po projetí zatáčky spatřil při okraji silnice čtyřkolku bez registrační značky, která za sebou na laně táhla dvě děti na bobech,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muž za volantem se lekl a šlápl na brzdu. „Přejel do protisměru, kde narazil do desetiletého chlapce, sedícího na plastových bobech. Jízdu Fiatu ukončil až náraz do betonové zídky,“ popsala Javorková.

Dechová zkouška u řidiče Fiatu byla negativní. Nezodpovědný dvaačtyřicetiletý šofér čtyřkolky však nadýchal necelé jedno promile alkoholu. To navíc není jediný jeho prohřešek. „Děti na bobech neměly za čtyřkolkou co dělat, řidič riskantní jízdou ohrožoval jejich život a zdraví,“ neskrývala rozhořčení Javorková. Navíc čtyřkolka nesplňovala technické podmínky k provozu na silnicích, protože není zaregistrovaná a nemá ani pojištění odpovědnosti.

Z obliga není ani řidič Fiatu, který podle policistů nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. „Kolegové nehodu stále vyšetřují. Míru zavinění jednotlivých řidičů zjišťují,“ doplnila Javorková.