Názory redaktorů Valašského deníku klikni ZDE

Znělo to trochu smířlivěji. Odpověd byla přesně taková: „Můj plat je veřejný, každý si ho může vyhledat. Je uveden v tabulkách.“
Kdo na sobě nechá dříví štípat, může si mlžení starostky přeložit jako snahu podpořit intelekt lidí prostřednictvím rébusu. Je to možná začátek nové éry. Na konkrétní otázky budeme dostávat odpovědi utajené v kvízech, jež budeme muset vyřešit sami. Budeme bystřit mysl, díky čemuž se udržíme dlouho duševně svěží a město pro nás nebude muset stavět domovy pro seniory se zvláštním režimem.

Dobře. Rukavici jsem zvedla a do tabulek se podívala. Plat starostům, místostarostům a odměny radním i zastupitelům určuje nařízení vlády. Starosta vydělává podle počtu obyvatel města nebo obce. Základní výměra jeho platu je 25 110 korun a tento základ pobírá jak starosta malé vesničky se sty obyvateli, tak primátor Prahy.

Starosta standardního bývalého okresního města s nejméně 20 000 obyvateli si tak přijde na 49 848 korun. Navíc za každých 100 obyvatel získává 20,70 korun.

No, není to moc. Vlastně ani není proč tuhle částku tajit.

Teď, když jsme jeden rébus vyřešili, jsem zvědavá na další. Jsem povahou hráč. Otázkou ale je, jestli jsou stejně hraví voliči. A jestli by raději nechtěli na přímou otázku přímou odpověď. To ale nechám na nich. Oni vystaví Ivetě Táborské za necelé čtyři roky účet.

Související článek: Nevíme, kolik bereme, krčí rameny zastupitelé