„Mládež dobrovolně opouští teplo domovů a bivakuje v lese. Začíná to být problém,“ vysvětlil šéf životního prostředí vsetínské radnice Jan Štěpaník.
Omladina totiž v idealistické touze přenechat dlouhodobě nezaměstnaným a sociálně slabým domy a byty svých rodičů, v solidárnosti s postiženými Američany obsazuje horské palouky a především krmelce.
„Máme je teď zakládat senem na zimu. Oni však tvrdí, zvěř se má v zimě o sebe postarat sama, stejně jako oni,“ rozčiluje se myslivec Ferdinad Pinďák.


„Je to naše morální povinnost. Krize postupuje a lidí je bez práce stále více. Nabízíme alternativu této společnosti. Když není práce, je třeba zanechat výhod civilizace a vrátit se k moudrosti našich předků,“ tvrdí mluvčí mladých zběhlíků Matěj Kopřiva.
„Ať se jdou třeba pást!“ vzkazuje na adresu nadšené omladiny vrchní exekutor, který pečlivě přebírá jejich majetky a postupně vše rozprodává. „Kdo neplatí, ať nedělá problémy. Myslím, že mladí se nakonec rozhodli správně,“ usmívá se.


To se ale nelíbí našim politikům. „Demokracie přece není o útěku. Vypadá to, že mladá generace nemá politckou zodpovědnost! Kdo bude za ně platit daně? Z čeho budeme žít my, kterým budoucnost společnosti není lhostejná?“ ptají se ve svém memorandu regionální politici, kteří v této situaci musí své veřejné posty zastávat zdarma, protože není, kdo by je platil.
Zoufalý je také dodavatel energie ČEZ. „Bez elektřiny moderní člověk nemůže přežít. Kdo tvrdí opak, je buď lhář nebo blázen,“ uvedl rozzlobený generální ředitel ČEZu. Těsně předtím totiž musel stornovat svou tříměsíční dovolenou v Thajsku. Důvod? Nepřišly peníze za elektřinu z Valašska.

Pozor! Tento text se nezakládá na pravdě