Přesto čtyřicetistupňová horka už i mně, zatvrzelému teplomilovi, trochu znepříjemňují prázdninové chvíle. Ale pozor, to si nestěžuji! Mám totiž recept na přežití.

Každý rok si v létě užívám vodních radovánek, ale bazény plné chloru, to není nic pro mě. Představa hlavy na hlavě nejen ve vodě, ale i na vyležených trávnících okolo mě moc neláká. Proto se vždycky raději zajdu svlažit do přírodního koupaliště. I když v letní sezoně i tam čekají mnohé nástrahy.

Často se mi třeba stává, že si z romantického posezení na louce u vody odnesu nejen spoustu vodních zážitků, ale třeba i klíště nebo vyrážku. Pomineme-li fakt, že na Valašsku máme naštěstí „zdravá" klíšťata a že se kůže přecitlivělá na bakterie brzy zbarví do své původní přirozené barvy, přiznejme si, že komáři, ovádi a hadi nejsou nic moc společnost. Přesto je mi tato varianta trávení léta nejbližší. A jak tak uvažuji, myslím, že je nejvyšší čas zaklapnout počítače, zhasnout televize a vydat se na nejbližší přehradu k odpočinku. A aby také ne, když nám prozatím přejí i hygienici.

Související Voda v přehradách je stále dobrá

Autor: Martina Havlíková