VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

11.1.2015

Tady nepomůžou ani hodiny tance

Plesy jsou společenská událost, na kterou se někteří těší celý rok. Také já bych letos chtěla po jednoroční pauze vyrazit na ples. Než se však obléknu do společenských šatů, musím vyřešit jeden problém.

11.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Při sledování zpráv z dění v Paříži mi naskakuje husí kůže a chtěl bych říct, že JSEM CHARLIE. Proč? V okamžiku, kdy se začnou likvidovat novináři pro svou práci, je něco špatně.

10.1.2015

Klasickou knihu prý nenahradíš, i když...

Říká se, že požitek z listování klasickou knihou nelze nahradit. Je však nepopiratelný fakt, že čtečky elektronických knih a e-knihy samotné získávají na popularitě.

9.1.2015

Také při lyžování je potřeba myslet

Lyžařská sezona se rozjela. Dočkali se i běžkaři. I když pro ně ještě na mnoha valašských kopcích to má k ideálním podmínkám daleko.

8.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Františka Segrada si pamatuju eště jako úplně nevykutaný muzikant. Vždycky mě radostně vítal, když jsem se někde s husličkami objevil a vysoko mě vyhazoval. Měl jsem tehdy čtyřicet kilo aj s futrálem.

6.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Dnes máme Tři krále. Tedy konec vánočního a začátek masopustního období. Ten předěl se mi líbil už jako děcku.

22.12.2014

Alespoň na pár dní jsou lidé dobré mysli

Těch několik posledních týdnů v roce mám opravdu rád. Období vánočních svátků a vítání nového roku.

19.12.2014

Jak jsem zhasla betlémské světlo

Pro betlémské světlo jsme se vydávali do kostela s mamkou od dětství. Zhruba před dvěma lety mě však viděli v kostele nejspíš naposled.

19.12.2014

Dobrý den, Valašsko

Jak už to v životě bývá, dokud se nic nestane, nic se radikálně řešit nebude. S těma parkovištěma na sídlištích je to dlouhodobý problém. Nemůžeme se divit radnicím, že situaci řeší postupně a na dlouhé lokte.

19.12.2014

Vánoce za mého dětství

Retro Vánoce jsou pro mě vlastně vzpomínky na dětství a pubertu. Fronty na pomeranče si pamatuju docela jasně. Čekalo se na ně dlouho a stejně byly nakonec kubánské a tvrdé a nešťavnaté.

18.12.2014

Dobrý den, Valašsko

Tak už to v tom našem postmoderním světě chodí. Když si člověk chce udělat něco po svém a nečeká na molocha, ať už jakéhokoliv, čeká jej zasloužený trest.

17.12.2014

Živý betlém v muzeu má punc lidovosti

Tradiční vánoční příběh o Josefovi a Marii, kteří se vydali z Nazaretu do Betléma, aby uposlechli výzvy ke sčítání lidu, o tom, že v přeplněných hospodách se pro ně nenašlo místo a o zrození Ježíška v chlévě na seně, kam se nakonec uchýlili, si lidé připomínají už dva tisíce let.

15.12.2014

Rozbitá cesta na zimu není ideální

Nedávno jsem se dostala ve Valmezu na náměstí a nestačila jsem se divit. Cesta v hrozném stavu, všude kolem bláto. Nechápala jsem, co se děje a doufala, že to tak nezůstane moc dlouho.

15.12.2014

Vidím jehlu a jdou na mě mdloby

Darování krve je určitě záslužná věc, o tom žádná. Obdivuju všechny, kteří se nebojí a usednou do zdravotnického křesla. Možná právě jejich krev někomu zachrání život.

14.12.2014

Dobrý den, Valašsko

Padělky nás provázejí v současnosti na každém kroku. Kdo si alespoň jednou nezašel na nákup do asijské tržnice, je buď zapomnětlivý, nebo prostě lže. Chodíme tam všichni a mnozí i rádi. A napodobenin uměleckých děl máme také plné byty.

12.12.2014

Vánoční čarování aj kostelíčkování

Valašské Vánoce jsou pro mne dodnes zahaleny do tajemného, až magického hávu. A samozřejmě jsou pro mne tyto svátky také důkazem o praktickém přístupu horalů i k takovým věcem, jako je duchovno.

12.12.2014

Dobrý den, Valašsko

Nejvyšší čas poslat vánoční blahopřání nebo dárek. Pokud chceme využít poštu. Alespoň taková je výzva pošťáků. V tom předvánočním čase se totiž navyšuje počet zájemců, kteří upadající službu pošty alespoň jednou do roka využívají.

12.12.2014

Valašská tradice si zápis zaslouží

Zařadit mikulášské obchůzky s čerty a dalšími maskami na seznam nehmotného kulturního dědictví? Podle mého názoru je odpověď na otázku jasná. Jednoznačně ano.

11.12.2014

Děkujeme, milí zpěváci koled

Děkujeme, milí zpěváci koled, že jste nám pomohli vytvořit příjemný adventní podvečer. Včera se nás sešly tisíce. Když jsem si večer prohlížel fotografie rozesmátých tváří snad všech zpěváků, tak jsem si uvědomil, že žijeme ve vzácném regionu.

9.12.2014

Třikrát a dost, nové vedení je na světě

Dobří holubi se vracejí, Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky nebo také Pachatel se vrací na místo činu a mnohá další.

8.12.2014

Čerti by se mi občas hodili i přes rok

Vydala jsem se po stopách valašských čertů. Živá tradice, kterou asi nikde jinde ve světě nenajdeme. O čertech jsem toho už hodně slyšela, ještě nikdy jsem ale neměla příležitost vidět je na vlastní oči. Okamžitě po příjezdu do Polanky jsem byla nadšená.

8.12.2014

Voda opět zdraží. Kde je problém?

Voda. Tekutina znamenající život. Je všude kolem nás. Máme ji rádi, ale někdy na ni hubujeme. To když se začne bouřit a setkáváme se s ní jinde, než je to obvyklé.

8.12.2014

Strom a člověk patří pořád k sobě

Stromy mám rád. Jsou mlčícími svědky času. Mnohé z nich s lidmi kráčí po staletí. Sledují jejich radosti i starosti. Jako by na mnohých bylo vidět, že se radují, když se lidé veselí. Když člověk posmutní, na šumu korun stromů je to taky poznat.

4.12.2014

Valašsko potrápila voda, teď detonace

Sotva se Valašsko začalo vzpamatovávat z přívalu mrznoucí vody a prvního sněhu, zasáhla jej ve středu rána snad ještě drtivější. Ve Vrběticích to začalo znovu bouchat.

2.12.2014

Dobrý den, Vsetíne

Tak se možná Vsetín dočká svého nového starosty i místostarostů. Koalice pro otevřený Vsetín (KOV) si možná uvědomila svou zodpovědnost nejenom vůči svým ideálům, ale také vůči všem obyvatelům svého města a vykročila směrem ke zdárnému ukončení tahanic o vsetínský velín.

1.12.2014

Tradice výšivky je v Zubří stále živá

O nesmírné zručnosti, citu pro krásu a jemnost a také o neuvěřitelné trpělivosti a vytrvalosti svědčí každá se stopětadvaceti výšivek vystavených od soboty v Informačním centru Zvonice na Soláni na Horním Vsacku. Pocházejí ze Zubří ze sbírek Jany Juřicové a sbírek její stařenky, tety i maminky.

29.11.2014

Dobrý den, Valašsko

Zítra zapálíme na adventním věnci první svíčku, pak ještě další tři a máme tady Vánoce. Už bych se měl porozhlédnout po nějakém tom stromku, najít betlém a povzpomínat, jestli jsem nezapomněl koledy.

28.11.2014

Mateřinka v Janové jde s dobou, chválím

Vydávání a následný prodej kalendářů pro nejrůznější zpravidla dobročinné účely se v posledních letech dostaly poměrně do módy. Vydávají je hasiči i hasičky, fotbalisté, hokejisté a další sportovci či sportovkyně a samozřejmě nejrůznější modelky.

27.11.2014

Dobrý den, Vsetíne

Zajímavé je, že na Vsetíně je už dlouholetá tradice, která místním „politikům" velí nerespektovat výsledky voleb a kopírovat ne zrovna šťastný vzor z Poslanecké sněmovny v Praze. Jednoduše řečeno.

27.11.2014

Dobrý den, Valašsko

Na Základní školu Trávníky ve Vsetíně přijeli udělat besedu vojáci z Hranic na Moravě. Ukázali dětem uniformy, poradili, jak udělat první pomoc i jak se zachovat během přírodní nebo chemické katastrofy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT