VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

27.2.2015

Peníze se v tomto případě stávají vyjádřením postoje

Region - 6373262/0800 tato čísla znamenají mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Jde totiž o konto, které starosta Uherského Brodu zřídil pro pozůstalé úterní tragédie. Na účtu už jsou první desítky tisíc korun.

25.2.2015

Učitel coby parťák je pěkná myšlenka

Montessori pedagogika je metoda vzdělávání, s níž už před více než sto lety přišla italská lékařka a pedagožka Maria Montessori. Pokud se nemýlím, je založená na přístupu učitele k dítěti jako k sobě rovnému partnerovi.

21.2.2015

Opatření proti vodě budou, už ale za své

Jedenáct let už se v Rožnově pod Radhoštěm vedou diskuse o zídce, která má ochránit Tyršovo nábřeží proti velké vodě. Protestů proti ní byla celá řada. Častým argumentem bylo například to, že stavba nenávratně zhyzdí tvář cenné části dříve lázeňského města.

20.2.2015

Ozničtí, díky, že jste zůstali lidmi

Současnost je spíše o nevraživosti a nesnášenlivosti lidí. Na denním pořádku je vraždění nevinných bytostí šílenci, kteří se odvolávají na různé světské a náboženské zájmy, či spíše předsudky.

20.2.2015

Dobrý den, Valašsko

Také občas sledujete různé rekordmany v jejich snažení? Myslím tím ty, kteří své výkony nechávají zapisovat, aby se vědělo a pamatovalo. Teď nemám na mysli požírače čehokoliv na čas.

19.2.2015

Facebook by neměl být pro všechno

Musím přiznat, že jako milovníka zvířat mě úterní zpráva o otrávených psech ve Vsetíně hodně znepokojila. Napadaly mě myšlenky o co nejkrutějším potrestání toho, kdo má něco tak ohavného a nelidského na svědomí.

18.2.2015

Dobrý den, Valašsko

Nejsem praktikující křesťan, ale musím říct, že se mi ten předvelikonoční půst celkem hodí. Po náročné plesové sezoně a vlastně ještě po vánočním maratonu jsem rád, že mám alespoň nějakou výmluvu pro sebe i pro mé kamarády.

14.2.2015

Vařákovy paseky mementem dneška

Vařákovy paseky. Výstraha. Připomínka krutosti a bohapusté nesmyslnosti válek. Ano, Vařákovy paseky sežehly plameny nacistických vrahů už před sedmdesáti lety. To však neznamená, že bychom měli zapomínat.

13.2.2015

Vyváží maturita roky zkušeností?

Nechci polemizovat o tom, že sedm let je dost času na to, aby si ti strážníci, kterých se to týká, dodělali chybějící maturitu. Doba je to jistě dostačující.

10.2.2015

Meziříčská radnice ve stopách Verneho

Se zajímavou a svým způsobem odvážnou myšlenkou koketují úředníci valašskomeziříčské radnice. V hlavách některých z nich se rodí plán na nákup vlastních autobusů, tedy autobusů města a zavedení vlastního emhádéčka.

2.2.2015

Umí se o lidi bez domova postarat

Podle meteorologů se údajně blíží období mrazů. Pokud se prognózy odhadců vývoje počasí potvrdí, pak bezdomovcům, kteří z různých důvodů nepřespí v noclehárnách, nastanou krušné časy.

31.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Trocha sněhu napadne a už všichni mluvíme o kalamitě. Patnáct centimetrů sněhu nebo třicet, to přece pro nás na horách není žádná míra. Kalamita podle mě začíná tehdy, když se zastaví doprava.

30.1.2015

Nejdůležitější pro mě je škola života

Dnes jsem se vrátila do svých dětských let, a tak jsem s těmi všemi prvňáčky začala vzpomínat, jaké bylo mé první vysvědčení.

28.1.2015

Kdo nezná historii, musí si ji zopakovat

Holocaust. Už to slovo samotné nezní vůbec příjemně. Hrůzy, které se pod tímto označením skrývají v historické souvislosti s druhou světovou válkou, si pak člověk v dnešní době jen těžko dokáže živě představit.

28.1.2015

Dobrý den všem rybářům

Na dva tisíce šupinatých úlovků se během trvání soutěže Můj rybářský úlovek vystřídalo na stránkách našeho Deníku. Každou středu, už po dobu čtyř let, totiž zveřejňujeme snímky ryb a jejich lovců, které jste do soutěže přihlásili Vy, naši čtenáři. Jednou za rok pak Vaše hlasování určí vítěze. Toho za rok 2014 vidíte na titulní straně právě dnes.

27.1.2015

Když to budu chtít, koupím si to

Mám několik osobních zkušeností s podomním prodejem. Nabízeli mi už snad všechno. Dokonce i ve městě se mi snažili vnutit levnější plyn, elektriku, operátora anebo kosmetické balíčky.

24.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Na Valašský Slavín míří další dvě jména, Josef Sousedík a Luděk Majer. Především téměř zapomenutý vsetínský Edison si tuto poctu zasloužil už dávno. Zaujala mne především idea jeho syna Tomáše.

23.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Je skvělé, že i v dnešní neutěšené době jsou stále lidé, kteří s nadšením a ochotou pomáhají ostatním. A nesmírně si jich vážím.

22.1.2015

Řešení je opravdu asi jen jedno

Valašské Meziříčí je městem s nejvyšší kriminalitou na Vsetínsku. Přiznám se, že osobně mě tento výrok policie překvapil. I když iluze jsem si nedělal. Jde přece jenom o město, které je silniční a železniční křižovatkou, město s čilým stavebním ruchem a spoustou lidí ze zahraničí. Prostě takový malý babylon, který, ať chceme či nechceme, určité problémy přinese.

21.1.2015

Milí čtenáři, soutěžte s námi

Děkujeme Vám za množství fotografií dětských úsměvů, které jste nám během roku 2014 poslali do úterní přílohy Deník junior. Nyní se blížíme vyhlášení vítěze, který získá iPadmini.

21.1.2015

Lyžák mě k zimním sportům nepřitáhl

Rád poslouchám vyprávění kamarádů, kteří každoročně absolvují několikadenní lyžovačku v rakouských či italských Alpách, v některém z velkých českých středisek nebo třeba i u nás na valašských svazích.

20.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Takže letos to pořádně oslavíme! Teda myslím nás, pravověrné Valachy. Co? No přece ty devadesátiny NAŠEHO skanzenu. Slavit se bude hodně a po celý rok.

19.1.2015

Pokud zbraně, tak pouze ty ženské

Dlouho jsem přemýšlela, jak vlastně pojmout celé to téma kolem zbraní, až mě napadlo začít definicí. Podle jedné příručky je zbraň definovaná jako nástroj, který slouží k prosazování zájmů.

17.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Prase divoké, latinsky Sus scrofa, je velký sudokopytník z čeledi prasatovití. Jeho domovinou je velká část Evropy a Asie, ale člověkem byl zavlečen i na jiné kontinenty. Tolik Wikipedie.

16.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Koho by to napadlo, že pařížská tragédie může být pomyslně tak blízko Valašsku. Není to tedy úplně potvrzeno, ale ta flinta, co zabíjela v košer obchodě, má být z provenience malé zbrojovečky v Jablůnce.

16.1.2015

Valašské památky se těší přízni lidí

Historické památky a další turistické atraktivity na Valašsku se rok od roku těší větší oblibě návštěvníků. Dokládají to statistiky návštěvnosti.

14.1.2015

Dobrý den, Valašsko

Poprvé jsem navštívil ples u nás v dědině, když jsem měl nějakých osmnáct let. Vytáčel jsem jednu sestřenici za druhou a postupně i mé rodiče. Mamka si šla postěžovat taťkovi, že do všech žďuchám a vůbec nechovám se na tanečním parketu, jak bych měl.

14.1.2015

Když se řekne švrlák...

Švrlák. Pro Valachy, zejména ty dříve narozené, a tedy i pro mě, nic neznámého. Vzpomínám si, jak můj otec s tímto nástrojem například rozmíchával doma připravenou surovinu pro kyšku. Nebo moje maminka, skvělá cukrářka. Švrlákem zpracovávala vajíčko do různých krémů. Jinak to nešlo. Nebylo to ono.

14.1.2015

Horští záchranáři si zaslouží obdiv

Každý rok informují domácí média o desítkách případů úrazů při vysokohorských túrách či lyžování nebo o turistech, kteří přecenili své síly a znalosti a zabloudili někde v neznámých horách.

12.1.2015

Svíčka mohla hořet na prázdném hrobě

Vloni o Dušičkách jsme se v redakci rozhodli, že zapálíme svíčky na hrobech některých známých valašských osobností. Volba padla mimo jiné na legendárního muzikanta Jana Pelára, od jehož narození v loňském roce uplynulo už 170 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT