VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

26.5.2015

Alternativa zůstala, to je dobrá zpráva

Myšlenka trávit s dětmi čas venku za každého počasí má tradici hlavně ve Skandinávii. První lesní školku založila v padesátých letech minulého století v Dánsku Ella Flatau, která vyřešila nedostupnost mateřinky pobytem s dětmi v lese. Od devadesátých let vznikají tyto školky také v Evropě. V České republice v posledních několika letech.

26.5.2015

Pietní místa ničí jen nejhorší vandalové

Zničení pietního místa, v případě Huslenek památníku válečných obětí, svědčí podle mého názoru o naprosté absenci inteligence původce takového činu.

22.5.2015

Dobrý den, Valašsko

Vlaky cestuju rád. Člověk si pohodlně natáhne nohy, pražce pod koly krásně drncaj a krajina romanticky za okny ubíhá dozadu. Jsem prostě milovník železnice. Pokud tedy nejedu v přeplněném kupé s rozvernými fanoušky jakéhokoliv fotbalového či hokejového gangu.

21.5.2015

Jak dál s nádražím v Rožnově pod Radhoštěm?

Rožnovské nádraží je opravdu škaredé. A je to situace stabilní desítky let. Chápu, že se železničářům do oprav nechce, když už tu budovu mají předat někomu jinému.

21.5.2015

Na řešení jsou jiné problémy než pauza

Připravovaná změna délky polední přestávky, po kterou nemohou lidé v Meziříčí využívat služeb radnice, vyvolala ve městě polemiku. Z ní je zřejmé, alespoň to tak vypadá, že vedení města se ocitlo v pozici zvané sám voják v poli.

20.5.2015

Legendární festival v Kristových letech

Festival Valašský špalíček se poprvé konal 9. července 1983. Tehdy ještě jako jednodenní přehlídka folkových muzikantů. Na prvním ročníku vystoupila například Dagmar Andrtová nebo Vašek Koubek.

19.5.2015

Hloupneme snad? Ne, jen systém drhne

Na hrozivá čísla neúspěšnosti u maturit už jsme si zvykli. Přijímáme je se samozřejmým klidem jako výsledky sportky. Ony jsou však varováním. U písemné zkoušky z matematiky letos neuspěl každý čtvrtý student. To přeci svědčí buď o hloupých studentech, nebo o hloupých učitelích (snad mi kolegové kantoři prominou). Jinak není možné, aby po čtyřech letech, kdy na mladém člověku pracuje náš vzdělávací systém, čtvrtina totálně vyhořela.

19.5.2015

Staré věci nemusí končit v popelnici

Známe to všichni. Šatník a sklep se postupem času každému zaplní šatstvem, obuví a vybavením domácnosti, pro které už nemáme praktického využití.

14.5.2015

Uvědomělí Vsetíňané označili, co je trápí

Nedávné rokování o největších problémech města si ve vsetínském Domě kultury nenechalo ujít na 150 lidí včetně školáků. Na sedmadvacetitisícové město se to nemusí zdát mnoho, pracovníci radnice ale mluvili o rekordní účasti.

13.5.2015

Knihy na hřbitově či v kostele? Proč ne

Na první pohled to může vypadat jako prapodivný nápad předčítat literaturu třeba na židovském hřbitově.

7.5.2015

Dobrý den, Valašsko

Bike aréna v Semetíně byla trnem v oku místním, myslivcům a ochráncům přírody už od začátku. Když se jen o tom začalo před několika lety mluvit, padala silná slova.

7.5.2015

Je cosi shnilého ve státě „krhovském"

Parafrází notoricky známého výroku Shakespearova Marcella by se dala přiblížit situace v Krhové na Mezříčsku.

6.5.2015

Dobře umyté ruce znamenají půl zdraví

Jak si správně umýt ruce se včera učily děti ze základní školy. Školáci z druhé třídy zjistili, že zbavit se špinavých rukou není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

5.5.2015

Největší nebezpečí je krátká paměť

Ve světle vzpomínek na válečné hrůzy naše každodenní problémy vždycky vyblednou a najednou nejsou tak důležité, jak se dosud zdály.

30.4.2015

Lidé chtějí město bez opilců, ne politiku

Dohodnout se na takzvané suché vyhlášce se ve Valašském Meziříčí nedaří. Ani současní zastupitelé v tomto směru dosud společnou řeč nenašli.

30.4.2015

Co přinese aréna, to se ukáže až časem

Bike aréna v Semetíně má své příznivce i odpůrce. Upřímně mohu říct, že nepatřím ani do jednoho z táborů.

29.4.2015

Dobrý den, Valašsko

Ještě se dvakrát vyspíme a začne ten hokejový svátek! Letošní rok je zpestřen tím, že společně s králíky z klobouku budeme zápasy sledovat na domácích, tedy česko-moravských kluzištích.

24.4.2015

Malý tvor s velkou mocí na člověka

Jsem milovníkem zvířat. Snad všech druhů. Existuje ale jedno, které opravdu nemusím. Klíště. Není to proto, že vypadá tak, jak vypadá. Je to proto, že koná to, co koná. Že za ním nejedenkrát zůstává zkáza v podobě narušeného, někdy i nevratně, zdraví člověka.

23.4.2015

Férové školy? Dobrá, ale proč?

Vsetínsko má druhou Férovou školu. Chtělo by se zvolat heuréka, bingo. Kdyby… Férová škola je jistě skvělá záležitost. Ale dělat z ní něco mimořádného?

22.4.2015

Meziříčím cloumá vítr nazvaný Penny

Valašským Meziříčím cloumá vítr nazvaný Penny. Část obyvatel města je za něj vděčná. A jak už to tak bývá, část lidí staví větrolamy.

18.4.2015

Dobrý den, Valašsko

Téma partyzánských bojovníků je na Valašsku stále stejně ožehavé jako před lety. Partyzáni jsou oslavováni i zatracováni. Jací opravdu byli, vědí jenom oni sami. A na nás záleží, zda jsme schopni jejich činům na konci války porozumět, nebo ne.

18.4.2015

Zloděje chytli, ale z lupu nic nezbylo

Pokladnička se vrací na Pustevny. Tentokrát prý bude těžší se do ní dostat, ale nemožné to zřejmě nebude. Jak dlouho potrvá, než si ji vyhlédne další drzoun, můžeme jen hádat.

18.4.2015

Cyklostezka má prvního vítěze

Kolaři se mají na co těšit. Sdružení obcí Hornolidečska pro ně připravuje vpravdě lahůdku. Cyklostezku, která jim umožní vydat se zajímavým krajem až k hranici se Slovenskem.

16.4.2015

Kostel ve Velké Lhotě nespadne

Patří k nejvzácnějším klenotům valašské historie. A ojedinělým stavbám v republice. Stojí ve Velké Lhotě nad přehradou Bystřička.

16.4.2015

Mezi dveřmi žádné obchody neuzavírám

Když slyším slovní spojení podomní prodejce, hned se mi vybaví Karel Heřmánek a jeho neúnavná snaha při prodeji vysavačů a lednic ve známé filmové adaptaci povídkové knihy Oty Pavla Smrt krásných srnců.

16.4.2015

Dobrý den, Valašsko

Rychlost patří k současnému životnímu stylu. Platí to pro internet, obsluhu v restauraci a také pro silniční dopravu.

15.4.2015

Dobrý den, Valašsko

Je až nezvyklé psát s přicházejícím jarem o chřipce nebo dokonce o epidemii. Letos tomu tak je, dokonce na nás útočí už ve druhé vlně. Na lůžka bere staré aj mladé. Je o to zákeřnější, že už nikomu se nechce polehávat v posteli.

15.4.2015

Svítí zelená. Snad jí to konečně vydrží

Zelená. Taková je v současné době signalizační barva ve směru ukazujícím na stavbu Palačovské spojky a silničního obchvatu Valašského Meziříčí. Dopravních staveb, které od roku 2022 definitivně vystrnadí z kruháčů a silnice protínající město tisíce osobních aut a náklaďáků.

14.4.2015

Řetízky a zábradlí pomáhají turistům

Výstup na vrchol Pulčínských skal představuje na první pohled trasu poměrně strmou, nicméně ani příliš náročnou ani příliš dlouhou.

11.4.2015

Dobrý den, Valašsko

Nezaplatil bych, pokud se mi zboží, které jsem si objednal, nelíbí. Platí to u řemeslníka, mělo by to platit i u velké firmy, která mi nabídne, byť jenom studii, která mi nepřinese kýžený užitek. Vesnice na Rožnovsku dlouhodobě trápí takzvané bleskové povodně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT