VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

13.7.2015

Kdo si váží chleba, má rád bližního

Chleba. Prosté slovo, ale také věc ceny zlata. Ne nadarmo jej Slované nabízejí k uctění návštěvy, které si váží. Jen škoda, že tento nádherný zvyk, podle mého názoru, mizí.

10.7.2015

Kroky turistů vedou do valašských hor

Závist nepatří k dobrým vlastnostem člověka. Nenávidím ji. Ale pro tentokrát si nemůžu pomoct. Závidím. I když ne tak, jak si většina z nás pod vyslovením podstatného jména závist představuje.

10.7.2015

Dobrý den, Valašsko

Prsten od špičkového šperkaře, pobyt v luxusním hotelu nebo rodinný nákup zcela zdarma. To jsou ceny, o které se přes léto utkají novomanželské páry v dlouhodobě nejúspěšnější soutěži našich novin.

25.6.2015

Lidská neúcta dostala další mat

Zpravodajské kanály, zejména v posledních týdnech a měsících, doslova chrlí informace o zlu páchaném lidmi na lidech téměř ve všech částech planety. Svět ale ještě není tak úplně zkažený.

24.6.2015

Také remíza může mít svoje vítěze

Sportovní terminologií řečeno remíza. I tak lze vyjádřit dosavadní uplatňování novely zákona o odpadech, která začala platit letos v březnu.

23.6.2015

I rostlinní agresoři musí z kola ven

Do boje s křídlatkou táhnou v těchto dnech nejenom valaš-ští ochránci přírody. V jejich šlépějích jde i nejedna radnice. Proč? Protože svojí agresivitou se tato rostlina vyrovná neblaze známému bolševníku. Naštěstí ale křídlatka není, na rozdíl od bolševníku, zdraví člověka nebezpečná.

22.6.2015

Šťastnou cestu, ogaři z Lidečka

Jet do Gruzie? Proč ne. Je to koneckonců krásná země s bohatou kulturou a mnoha zajímavými místy. A hlavně báječnými lidmi. Nebojím se napsat, že povahově v mnohém připomínající Valachy.

18.6.2015

Svatojánská vodo, pomoz

Čeká nás tajuplná noc. Svatojánská noc na oslavu letního slunovratu a svátku svatého Jana Křtitele.

17.6.2015

Jasence se konečně blýská na lepší časy

Druhým rokem žijí lidé ve vsetínské městské části Horní Jasenka prakticky na staveništi. Kvůli budování kanalizace připomíná silnice vedoucí pod jejich okny neudržovanou polní cestu.

17.6.2015

Dobrý den, Valašsko

Vánoce, Vánoce přicházejí… zpívám si při pohledu na pracovité paní a slečny ze vsetínské Irisy, když vidím, jak v úporném vedru trpělivě a krásně vytvářejí křehkou vánoční krásu.

16.6.2015

Bible snad pomůže vyznat se v dnešku

Bible. Říká se jí kniha knih. Cosi na tom je. Dokáže-li se člověk povznést nad svoje předsudky a další názorová přesvědčení, pak v ní najde spoustu moudrosti našich dávných předků.

13.6.2015

Bez vody z domu do přírody nechoď

Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les, tam roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes… Nádherná slova Josefa Václava Sládka z básně Lesní studánka.

12.6.2015

Dobrý den, Valašsko

Sochy na Pustevnách doposud krášlily tento kus Beskyd akorát v zimě. Ledové a sněhové skvosty už několik let ukazují v lednu zručnost umělců a jejich odhodlání bojovat s mrazem.

11.6.2015

Dobrý den, Valašsko

Karlovský kostelík je moc pěkný a s radostí na něm spočine oko každého kolemjdoucího návštěvníka Velkých Karlovic. Ať už věřícího, či ateisty. Vždycky mě zajímalo, kolika šindeli je obložený.

10.6.2015

Ostatní města Meziříčským závidí

To, po čem touží a volají obyvatelé řady měst nejen na Valašsku, se ve Valašském Meziříčí stalo skutečností. Jeho radnici se do čela společnosti, která dodává do domácností teplo, podařilo postavit muže, kterému na to, co jiní za léta nedokázali a zdůvodňovali to všemožnými objektivními a kdoví ještě jakými okolnostmi, stačilo čtrnáct dní.

9.6.2015

Přestanu se bránit a stanu se cyklistou

Rozmach cyklostezek v regionu začal už před patnácti lety a od té doby neutuchá. Spíše se dá říci, že zájem o kvalitní stezky pro cyklisty, případně jezdce na kolečkových bruslích stále roste.

8.6.2015

Otevřená Evropa: EU kolem nás i v budoucnosti

/// Karolina Koutná, SŠ HOTELOVÁ, ZLÍN/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: Evropská podpora Zlínu – a žije se nám lépe

/// Jan Řezník, SŠ HOTELOVÁ, ZLÍN/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: V situaci

/// Jan Jindřich Karásek, GYMNÁZIUM UHERSKÉ HRADIŠTĚ /// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: Svět v EU

/// Lukáš Lekeš, SPŠOA Uherský Brod/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: EU v budoucnosti

/// Veronika Valerie Březíková, SŠ KOSTKA/// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

8.6.2015

Otevřená Evropa: EU kolem nás - Tlumačov

/// Natálie Mišáková, SŠ HOTELOVÁ ZLÍN /// Vydavatel regionálních Deníků - akciová společnost VLTAVA-LABE-PRESS- ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice vyhlásili literární soutěž u příležitosti roku 2015 jako Evropského roku pro rozvoj.

7.6.2015

Dobrý den, Valašsko

Jak to dopadne s utečenci? Těžko z hlavy vědět. Signálem jsou první bezpečnostní opatření v Evropě. Nejprve uzavřely hranice Norsko a Polsko. Nyní také Německo.

5.6.2015

Chce to asi více taktu a tolerance

Být nezaměstnaný není pro většinu lidí nic příjemného. Být bez práce, a ještě k tomu mít více než padesát let, je ale mnohem horší. V krajní situaci nelze s jistotou vyloučit ani nezvratitelné následky.

2.6.2015

Kousek svatého místa si vzali domů

Nová kaple v Lužné bude zasvěcená Panně Marii Lurdské. Odkud jinud by tedy měla být soška patronky, jež má zdobit interiér modlitebny, než z francouzských Lurd?

2.6.2015

Studenti o práci téměř nezavadí

Letní brigády. Kdysi jejich nabídka převyšovala poptávku. Dnes je tomu naopak. Studenti jsou, práce nikoliv.

28.5.2015

Rozhledny se staly symbolem Valašska

Rozhledny. V posledních letech jich na Valašsku vyrostlo hned několik. Zájem o výstup na ně ukazuje, že z vyhlídkových věží se stává novodobý fenomén. Staly se symbolem Valašska.

28.5.2015

Ocenění pro stavbu roku letos míří do Rožnova

Není to vůbec špatný nápad oceňovat stavby všeho druhu, jež v regionu vzniknou. Podpoří to nejenom stavební ruch v kraji, ale také chuť udělat ty věci dobře a pěkně. Ona taková ta zdravá soutěživost dříme v každém z nás, a nemusí to být jenom ve sportu.

27.5.2015

Dráha snad nebude následovat silnici

Valašská železnice se tím, jak bude za pár let vypadat, chystá razantně vstoupit do časů jednadvacátého století. Je to dobře. Její současná podoba je totiž už na první pohled hodně zastaralá.

26.5.2015

Noc kostelů láká na nevšední zážitky

Noc kostelů se stala oblíbenou akcí pro věřící i bezvěrce. Noční atmosféra starobylých chrámů láká všechny bez rozdílu vyznání. Navíc, organizátoři akce se v jednotlivých kostelech předhánějí, čím návštěvníky přilákat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT