VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

25.1.2016

Je hodně důvodů, proč na Valašsku žít

Víkend v opojení kysaného zelí provoněný vůní slivovice a klobás ze skutečného masa bez náhražek. A také ochotnické divadlo. Následuje rovnítko, za kterým je hluboký dojem.

23.1.2016

Na chřipku je dobrá kombinace

Chřipka a nachlazení. Nemoc, která zvláště u nás chlapů vyvolává děs a hrůzu. Zatímco ženám na vyléčení z ní stačí pouhých sedm dní, my chlapi na to potřebujeme minimálně celý týden plný útrap a strádání.

23.1.2016

Dobrý den, Valašsko

Až nebudu moci, nebude mě pomoci. Vyzuju běžky, pomakám pěšky! Tak s tímto veršováním nás, coby děti školou povinné, strašil jeden z mých starších bratranců, když jsme vyjížděli na rodinný běžkařský výlet kamkoliv.

20.1.2016

Vsetíňany čeká další báječný divadelní večer

Vsetínští herečtí ochotníci připravili pro své diváky další lahůdku. Po hře Světáci a Limonádový Joe se zapisuje do jejich seznamu v posledních letech nastudovaných divadelních představení další. Manželský poker.

19.1.2016

Dobrý den, Valašsko

„Vy se neboxujete?" ptal se detektiv Nick Carter v podání Michala Dočolomanského svého pražského kolegy komisaře Ledviny ve známé komedii Adéla ještě nevečeřela. „Ne, my se prosím fackujeme," zněla slavná odpověď.

16.1.2016

Sbírka se setkala s pochopením

Valaši opět ukázali, že mají svůj rozum. Že jej umí používat i bez cizích našeptávačů radících jim, jak se mají zachovat či rozhodnout.

16.1.2016

Dobrý den, Valašsko

Chřipaňa je zákeřná baba, co na člověka vleze, a když si jeden nedá pozor, tož ho umoří… Tak takovéto moudro jsem onehdá zaslechl u našeho kulatého stolu v mé oblíbené hospůdce. Strašně jsme se tomu nachechtali a padlo na to téma spousta vtipů.

15.1.2016

Valaši nemají jenom frgály a slivovici

Zástupci valašských měst a dědin se opět rozjeli do veletržního Brna, aby reprezentovali krásu rodného kraje. Tradičně zde zájemcům nabízí frgály, klobásky, slivovici. A nejenom to. Prakticky každé údolí, město nebo vesnice mají co nabídnout také ke zhlédnutí, prožití i poučení.

15.1.2016

Dobrý den, Valašsko

„Pazúry bych mu uťál," jak říkával náš staříček, když se dozvěděl o někom, kdo ubližuje zvířatům. I po letech, kdy se už na tento svět dědeček dívá jen tam kdesi od nebeských bran, s ním souhlasím.

14.1.2016

Na Valašsku je zem v pohybu neustále

Sesuv v Dolní Bečvě už není nebezpečný. Stálo to hromadu peněz, ale silnice vedoucí k řadě nemovitostí je zachráněná.

13.1.2016

Dobrý den Valašsko

Věčná otázka vládců světských i těch duchovních, zda povolit hazard, či jej úplně zakázat, se v posledních dnech aktuálně přetřásá ve Vsetíně. Vsetínský parlament se totiž rozhodl, že hazard úplně nezakáže, neb jsou z toho přece jenom peníze.

13.1.2016

Plachty nemají na plotech co dělat

Skoncovat s plachtami na plotech a zábradlích se rozhodli ve Valašském Meziříčí. Myslím si, že jde o dobrý počin, který prakticky přispěje ke kultuře vzhledu města.

6.11.2015

Regionální Deníky jsou nejčtenějšími ve Zlínském kraji

Region - Regionální Deník se stal nejčtenějšími novinami v kraji. Každý den si jej přečte 51 tisíc obyvatel, to je o 2000 více než druhou MF Dnes. Rodina Deníků se v absolutním počtu čtenářů stala nejčtenějšími seriózními novinami v České republice. Děkujeme Vám, milí čtenáři.

23.9.2015

Do parlamentu míří strana NEVÍM

Tak se může stát, že napřesrok budou v parlamentu sedět politici ze strany NEVÍM. A možná taky vytvoří koalici s OSTATNÍ. Že jsem se zbláznil? Ani ne.

1.9.2015

Dobrý den, milí školáci

dneškem je už nadobro po prázdninách. Po dvou měsících koupání, pohodového vstávání bez budíku a bez odpoledního trápení se nad domácími úkoly se zase musíte vrátit ke svým každodenním povinnostem.

29.8.2015

Nečekaně aktuální připomínka bojů

Za minulého režimu to byla profláklá a hojně navštěvovaná akce. V paměti mi uvázla posměšná poznámka, že je to partyzánská pouť. Však tam prý bylo stánků s občerstvením a já nevím s čím jako na opravdové pouti. A jak se psalo ve Vyškeřáku, dědeček, starý partyzán, tam ani nechtěl jet, protože ty mladé, tedy partyzány, už ani nezná.

26.8.2015

Radnice v Rožnově jde s dobou a s lidmi

Skejťákům v Rožnově se blýská na lepší časy. Vypadá to tak, že se konečně dočkají důstojného areálu, který jim pomůže zdokonalovat se v jejich zálibě.

25.8.2015

Nikdy nevíš, kdy budeš potřebovat pomoc ostatních

Poprvé darovat krev jsem se rozhodl po přednášce ve zlínské nemocnice zaměřené na dárcovství krve. Tehdy mě přesvědčily dvě informace. Za prvé. Jeden odběr může zachránit až čtyři životy.

20.8.2015

Dobrý den, Valašsko

Obrazy hor tak typicky ztvárněné panem Iljou Hartingerem mě provázely už od malička. Dokonce jsem měl jedno období velké trauma, že nedokážu vidět zabarvení hor stejně jako mistr.

30.7.2015

Komunikace mezi úřady opět selhala

Oprava železničního přejezdu ve Valašském Meziříčí na výpadovce do Vsetína opět přivádí mnohé řidiče do stavu zoufalství. Ne proto, že se tu něco spravuje, ale proto, že zase. V krátké době práce na přejezdu ztrpčují život řidičům již poněkolikáté.

29.7.2015

Zemáky a zelé, živobytí celé

Brambory, kterým pravý Valach neřekne jinak než zemáky. Představit si život bez nich je vpravdě nemožné. Patří k základu života. I toho mého.

28.7.2015

Další ukradená busta

Krádeže kovových památníků se dějí s železnou pravidelností. Ono tomu asi jinak ani nebude.

25.7.2015

Zastávkám ujel vlak

Časy, kdy byly vlakové zastávky po hospodách a kostelech nejkulturnějšími místy ve městech, jsou už dávno pryč. Zchátralé budovy jsou součástí maximálně kultury bezdomovců a feťáků.

24.7.2015

Lidé stále myslí především na sebe

Sůl je nad zlato, říká se v jednom přísloví. V posledních dnech by se však dala sůl zaměnit na vodu. Především rybáři, ale i starostové nabádají své obyvatele k tomu, aby vodou šetřili.

23.7.2015

Drogový džbán to zase nevydržel

Drogy. Nechvalně známý a dominantní fenomén doby. Všichni vědí, že mít s marihuanou, pervitinem a dalším svinstvem ničícím životy a zdraví cokoli společného, není zrovna rozumné.

20.7.2015

Hraje se naplno, ale s rozumem

Noční fotbalový turnaj ve Valašské Senici má dlouholetou tradici a věhlas. Důkazem je každoroční obrovský zájem fotbalistů o účast v bojích o uzenou kýtu i divácká podpora. Letos si našlo na fotbalové hřiště domácího Ajaxu cestu na šest set lidí.

17.7.2015

Černá vdova Klenov nepustí. Proč asi?

Hotel Klenov umírá už čtrnáct let v pavučinách netečnosti svých majitelů. Z kdysi vyhlášeného místa rekreace i víkendových tancovaček se v rukou podnikavců z Ostravy stalo sídlo duchů. Svitla sice naděje, že dojde k průlomu a v dražbě hotel koupí někdo normální.

17.7.2015

Rallye je krásná, ale může být i krutá

Patřím mezi velké fanoušky rallye. Dost o ní taky vím. Tedy ne jako aktivní jezdec. Ale ten, který se již čtvrt století kolem ní pohybuje jako organizátor. Také já vyhlížím konec srpna, kdy po valašských kopcích pofrčí auta a za jejich volanty jezdecká elita. Bude se na co dívat. Barumka taková je.

15.7.2015

Zanechme konečně planého mudrování

Na vsetínské křižovatce U Růžičků ve Vsetíně je živo. K autům, cyklistům a chodcům se přidali řemeslníci. Dávají křižovatce moderní ráz.

14.7.2015

Dobrý den, Valašsko

Vždycky mne překvapovalo, kolik jmen figuruje v závěrečných titulcích filmů. Říkal jsem si, jak je možné, že je k natáčení potřeba tolik lidí? Až když jsem včera pozoroval čtyřicetičlenný štáb, který na Valašsku natáčí záběry do nového televizního seriálu Doktor Martin, vše se vyjasnilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT