Narodila se ve stejný den jako budoucí panovník – potomek britského královského páru Kate a Williama a nejsledovanější novorozenec současnosti. Ať vás všechny čeká spokojená budoucnost.

I Zlíňané slaví v Anglii princátko

Zlínsko, Velká Británie - Narození následníka britského trůnu oslavují nejenom obyvatelé britských ostrovů. Radostnou atmosféru vnímají také Zlíňané, kteří ve Velké Británii žijí nebo tam studují.

„Je to neskutečné, celá Anglie slaví. Úplně mě to okouzlilo, jak jsou lidé ještě stále přejícní. Lidé čekali celý den u nemocnice Palace, jen aby Kate podpořili a mohli se radovat. Od obdržení zprávy lidé v celé Anglii začali slavit. Každý si na ně připíjel. Mě to okouzlilo, je to k neuvěření. Přála bych oběma rodičům, aby jejich syn byl dobrý a stejně tak silný panovník jako jeho předchůdci," popsala včerejší bezprostřední dojmy a postřehy z anglického Andoveru Petra Horehleďová původem z Moravy.

Zlíňan Jakub Jan Kučera, který momentálně pobývá v samotném centru dění v Londýně, popisuje první okamžiky a hodiny po oznámení narození třetího následníka trůnu jako jednu velkou oslavu. „Narození královského potomka je v Anglii opravdu obrovské téma číslo jedna. Především mediální humbuk je obrovský. Spousta Londýňanů se této slávy chce zúčastnit, pořádají oslavy v hospůdkách," popsal Kučera. Podle něj se zároveň znatelně zvýšil počet návštěvníků u Buckinghamského paláce. „Královská rodina je zde opravdu velmi oblíbená a myslím, že Britové chtějí být součástí takové události, protože cítí, že se jich to osobně dotýká," dodává Zlíňan pobývající v anglické metropoli.

Ale neslaví jen naši krajané v Anglii. Slavnostní atmosféra zasáhla i Angličany žijící v našem regionu. „Jsem opravdu nadšený, že se královský potomek narodil. Přestože, anebo právě proto, že žiji nyní ve Zlíně v České republice, cítím velmi silné spojení se svou zemí, proto prožívám příchod budoucího následníka trůnu velice silně. Jen mne mrzí, že se tohoto okamžiku nedočkala Williamova matka, protože Lady Diana byla velmi statečná a dobrosrdečná žena, která se starala o blaho chudých a nemocných. Byla svým způsobem symbolem pravé ušlechtilé princezny. Teď je ale důležité, že nový královský potomek i jeho matka vévodkyně Kate jsou zdrávi a v pořádku," vysvětlil své pocity Charles Anthony Burton, který nyní žije ve Zlíně.

Přání maminek

Přejeme štěstí, zdraví a lásku. Tak se dají shrnout přání čtyř maminek, kterým se ve Zlíně narodilo dítě ve stejný den jako britské princátko. „Má u nás nevěstu," smála se například Renáta Pospíšilová z Holešova, která přivedla na svět dceru Justýnku. „Hodnou princeznu bych mu přála," dodala Petra Sporeková z Vysokého Pole, která porodila synka Denise. „Malý princ by měl hrát v budoucnu hokej, stejně jako náš syn Matyáš," dodala zase Gabriela Karešová ze Zlína. „Ale hlavně s ním buďte šťastní jako my z naší Lucinky," přeje Hana Lukovicsová z Rackové.