VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VSETÍN

Vsetín se nachází na úpatí Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů kolem řeky Vsetínské Bečvy. Dominantou města je renesanční zámek s vyhlídkovou věží ze začátku 17.
Ve městě je mnoho dalších zajímavých staveb: evangelický kostel Dolního sboru s věží a evangelický kostel Horního sboru bez věže, farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve stylu pobělohorského baroka, Maštaliska – bývalý panský dvůr a budova Staré radnice.

Studovali Burianovy kresby

Běžnou výuku si zpestřili studenti Masarykova gymnázia ve Vsetíně. V hodině výtvarné výchovy zavítali do Galerie Stará radnice, kde se prošli Světem fantazie ve stejnojmenné výstavě obrazů Zdeňka Buriana.

Kam s odchyceným medvědem? Zooparky se o šelmu neperou

Odchyt medvěda na Valašsku zřejmě ještě nějaký čas zabere, určitě ale neuškodí přemýšlet nad tím, kam poté zvíře umístit.

Je políčeno. Klec na medvěda čeká na přísně tajném místě

Klec na medvěda tuláka, který od poloviny září prochází Valašskem a páchá škody, je nastražená. Včera odpoledne ji do přírody umístili pracovníci Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy a zástupci čtyř vesnic. Místo je z pochopitelných důvodů utajené.

Odborníci ošetřili lípu Svobody a lípu Přátelství

Dva stromy svobody ošetřila ve středu dopoledne odborná firma v Senince. Třiasedmdesátiletým lípám, které nesou pojmenování přátelství a svobody, se dostalo odborné péče v rámci kampaně Stromy svobody 19182018, kterou vyhlásila Nadace partnerství.

Starostům obcí došla s medvědem trpělivost

Potulný medvěd hnědý začíná lidem na Valašsku vadit čím dál víc. Trpělivost už došla starostům dědin, ve kterých se huňáč-turista objevil. Hromadně píší na krajský úřad žádosti o povolení k odchytu zvířete. Co bude pak, se ale neví, zlínská zoo medvěda nechce.

Policisté hledají svědky nehody dvou cyklistů

Policisté žádají o pomoc při vyšetřování sobotního střetu cyklistů na Cyklostezce Bečva v Novém Hrozenkově.

Opilý šofér bez řidičáku zboural přípojku plynu, nadýchal přes tři promile

Nemá řidičák ani platnou technickou prohlídku vozu, zato má zjevně kladný vztah k alkoholu a následně sklony k řízení v opilosti. Třiatřicetiletého muže z Karolinky takto policisté za posledních šest týdnů přistihli už třikrát.

Lapač hlídá patnáct kamer. Předejdou násilí a vandalismu

Na zimní stadion Na Lapači ve Vsetíně dohlíží nový kamerový systém. Čítá celkem patnáct vnitřních a venkovních kamer, jejichž instalace vyšla na téměř jeden milion korun. Radnice si od nich slibuje zvýšení bezpečnosti návštěvníků stadionu a případné snadnější dopadení výtržníků a vandalů.

Spadne klec? Medvěd má namále, zvažuje se past

Na medvěda, který se od poloviny září potuluje Valašskem, páchá škody a ztrácí plachost dokonce i před lidmi, pravděpodobně spadne klec. Doslova. Ochránci přírody plánují jeho odchyt. Nalákat jej chtějí do odchytové bedny, kterou přivezou v úterý ze slovenského národního parku Malá Fatra.

Hana Holišová byla hvězdou Vsetínského jazzového festivalu

Milovníci jazzových melodií se sešli uplynulou sobotu ve vsetínském Domě kultury. Konal se zde pětadvacátý Vsetínský jazzový festival, jehož hlavní hvězdou byla populární herečka a zpěvačka Hana Holišová. Její vystoupení s brněnským New Time Orchestra odměnilo publikum nekonečným potleskem. 

Bytový dům v Hošťálkové opraví za 6,5 milionu

Zásadními opravami prochází v těchto měsících bytový dům č. p. 575 v Hošťálkové, jehož vlastníkem je obec.

VIDEO: Při opravě zjistili, že koncertní křídlo má už přes devadesát let

Mistrovský kousek z věhlasné dílny Petrof se po několika měsících vrátil „domů“. V úterý dorazil kompletně opravený nástroj zpět do vsetínského domu kultury.

Medvěd zase zabíjel. Obavy lidí rostou.

Medvěd na Valašsku dal o sobě znova vědět. V úterý roztrhal ve vsetínské části Červenka dvě kozy. Celkem už napáchal škody na pěti místech. Včera po ránu se dokonce objevil uprostřed vesnice Velká Lhota, když ho místní vyfotili, jak si to špacíruje po silnici. Lidé začínají mít strach zejména o své děti.

Velké Karlovice: Podzimní kouzlení, běžecký závod i kurz pečení frgálů

Resort Valachy připravil na sobotu 13. října další akci pro rodiny s dětmi. V parku Razulák se uskuteční Podzimní kouzlení se stezkou odvahy, v němž se mohou děti i rodinné týmy od 15:30 hodin zapojit do soutěžního tvoření strašidýlek z dýní, šišek, listů, žaludů a dalších přírodních materiálů.

Hvězdou Vsetínského jazzového festivalu bude zpěvačka Hana Holišová

Pětadvacátý ročník tradičního Vsetínského jazzového festivalu bude v sobotu 13. října hostit Dům kultury ve Vsetíně. Hlavním hudebním hostem večera bude zpěvačka Hana Holišová, kterou doprovodí New Time Orchestra Brno. Večerem provede moderátor Aleš Benda.

Lidovci ve Vsetíně mají zálusk na post starosty

Povolební vyjednávání ve Vsetíně začala už o víkendu. Tomáš Pifka, lídr ve volbách druhé nejsilnější strany STAN, se sešel v neděli pouze s vítěznými lidovci.

Čunek: Nevypořádali jsme se ještě s korupcí a vládne tu nespravedlnost

ROZHOVOR / Pouze jedno kolo voleb stačilo v obvodu č. 77 k rozluštění hádanky, kdo bude na příštích šest let senátorem za Vsetínsko. 

Ve Vsetíně první den odvolila jen čtvrtina voličů

Překvapivě nízká volební účast ve srovnání například s parlamentními či prezidentskými volbami provází první den hlasování v komunálních a senátních volbách ve Vsetíně.

Za Charitou vzniká nová zahrada. Plánují ohniště, pergolu i vyvýšené zahrady

Zahradu za Charitou Vsetín na Horním městě otevřeli slavnostně ve čtvrtek v podvečer. Hotové jsou úpravy horní části zahrady, zbytek přijde na řadu příští rok.

Volit budou pacienti i senioři v domovech

Dnes úderem 14. hodiny se otevřou dveře 151 volebních místností na Valašsku. Obyvatelé všech jedenašedesáti vesnic a měst v regionu budou vybírat nové zastupitele, kteří jejich obce povedou po následující čtyři roky.

VIDEO: Při rozsáhlé policejní razii zajistili kontroloři třináct cizinců.

Více než třicet policistů ze všech oddělení odboru cizinecké policie i pořádkové policie a také pracovníci finančního úřadu a oblastního inspektorátu práce si dali v úterý ráno dostavení na jednom z velkých parkovišť mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem.

Divadlo v Lidovém domě po roce opět naplnili diváci

Vůně čerstvých omítek, fungl nové polstrované sedačky, koberce v sále i zlatá opona. Takto vítalo v úterý hosty na slavnostním otevření kompletně opravené divadlo v Lidovém domě. Rekonstrukce si vyžádala částku přes sto milionů korun.

Tlampače varovaly před šelmou, lidé nerozuměli

Pozor! Upozorňujeme, že se po lesích v okolí Vsetína pohybuje medvěd. V noci roztrhal ovce a vyvrátil včelíny na Horní Jasence. Dbejte maximální obezřetnosti.

Vsetínské interně chybí lékaři, provoz oddělení je omezený

Interní oddělení Vsetínské nemocnice funguje už od 20. září v utlumeném režimu. Omezený je provoz příjmové ambulance, která je k dispozici jen do 15. hodiny a nikoliv přes noc. Pacienti mohou do 22. hodiny využít lékařskou pohotovostní službu.

Velké Karlovice čeká prosluněný gurmánský víkend s Karlovským gastrofestivalem

Valašské Velké Karlovice budou o víkendu 6. a 7. října opět hostit známý Karlovský gastrofestival.

Po letech konečně dohoda: ve Vsetíně umístí babybox

Před pěti lety jednání zkrachovala. Až letos se nakonec podařilo společnou řeč najít. Vsetínská nemocnice ve spolupráci s městem Vsetín a společností Babybox pro odložené děti STATIM zřídí v nemocničním areálu babybox.

Medvěd se pro kořist vrátil

Ještě se nestihl vzpamatovat jak sám říká z masakru a hned zažil další šok. Řeč je o Jaromíru Machalovi ze vsetínské Horní Jasenky, kterému o uplynulém víkendu medvěd potrhal pět ovcí. Šelma se hned v pondělí ráno k jeho domu vrátila.

AKTUALIZOVÁNO

U Vsetína se objevil medvěd. Roztrhal ovce a zničil včelíny na Horní Jasence

V lesích v okolí Vsetína se pohybuje medvěd. Varování před velkou šelmou zveřejnili v neděli dopoledne na sociální síti Facebook strážníci Městské policie ve Vsetíně.

Soutěž sýrů ve Velkých Karlovicích vyhrál kravský ořechový z Valašského Meziříčí

Kravský ořechový sýr Lidky Rohelové z Valašského Meziříčí zvítězil v soutěži o nejlepší valašský sýr, která se konala v sobotu 29. září ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Při letošním osmém ročníku porotci posoudili rekordních třicet soutěžních vzorků.

Po srážce se dvěma auty skončil motorkář v nemocnici

Ke srážce motorky a dvou osobních aut došlo v pátek po páté odpoledne u Velkých Karlovic.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: chovatelé vystavovali

Sedmnáctá krajská soutěžní chovatelská výstava králíků, holubů a drůbeže se uskutečnila o víkendu 28. až 30. září 2018 ve Vsetíně. Její součástí byla také okresní výstava místních základních chovatelských organizací. K vidění bylo na osm set kusů zvířat, které přivezla asi stovka vystavovatelů

Ve Velkých Karlovicích se chystá Myslivecké odpoledne i soutěž o nejlepší sýr

Prodloužený sváteční víkend v závěru tohoto týdne doprovodí ve Velkých Karlovicích několik zajímavých akcí.

Důchodci budou jako v bavlnce, na Vsetín budou shlížet z Vyhlídky

/FOTOGALERIE/ Velkou slávu zažili pracovníci Diakonie, hosté a možná i budoucí obyvatelé domova pro seniory ve Vsetíně. Ve čtvrtek slavnostně otevřeli v pořadí třetí domov s názvem Vyhlídka.

AKTUALIZOVÁNO

V Hrozenkově vybírali najlepší chleba. Nejvíc zaujal cibulový

Čtvrtým ročníkem akce s názvem Na chleba sa těžko dělá ožil areál Památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově uplynulé sobotní odpoledne. Hlavní částí programu byla soutěž O najlepší chleba. Návštěvníci akce a odborná porota vybírali z celkem dvaadvaceti soutěžních vzorků.

Vsetínská porodnice hlásí nový rekord. Za srpen téměř sto dětí

Vsetínská porodnice se chlubí novým rekordem. Během srpna zde přišlo na svět čtyřiadevadesát dětí. Jedná se o nejvyšší počet novorozenců za kalendářní měsíc vůbec. Takové číslo zatím porodnice nikdy nezaznamenala.

Nejvíce kandidátů podnikatelů má Vsetín

Více než patnáct procent živnostníků a podnikatelů na Vsetínsku se pouští na politickou dráhu. Fakta vyplynula z analýzy volebních kandidátek.

Honza Herman z Valmontu: Na šermování je pořád co zdokonalovat

„Baví mě, že se na hradech a zámcích podívám do zákoutí, do jakých se běžný smrtelník normálně nedostane. Baví mě být v pohybu a všechna vystoupení prožívat.“ Těmito slovy reagoval šestadvacetiletý Honza Herman původem ze Vsetína na otázku, co jej už deset let drží ve skupině historického šermu království Valašského Valmont.

Radnice představila odvážné plány. Sportovci jsou skeptičtí

Přes dvě hodiny trvalo veřejné jednání, na němž vsetínská radnice představila své plány rozvoje sportovišť ve Vsetíně. Lapač má být centrem halových sportů, lokalita na Tyršovce rájem tenistů a sportoviště na Ohradě Mekkou fotbalu a atletiky.

Vsetíňané vyjdou podvacáté zářit do ulic

Jubilejní ročník Valašského záření nabídne velkou porci hudebních lahůdek.

AKTUALIZOVÁNO

Někteří prvňáčci se na svou premiéru chystali čtrnáct dní

Školní rok začal. Prvňáčci se těšili na úvodní krok do nové životní etapy.

Muž omdlel v nádrži. Hasiči ho vytáhli mostovým jeřábem

Mostového jeřábu museli v sobotu po poledni použít hasiči ze Vsetína k vyproštění muže z kovové nádrže. Při natírání se nadýchal zplodin a omdlel.

AKTUALIZUJEME

Oslavy 110 let železnice táhly davy, lákal parní Matěj i motorový Hurvínek

FOTOGALERIE / Koleje, dálavy železničních tratí a mašinky. To jsou věci, které odjakživa lákaly a rozjiskřily oči dětí i dospělých. Nejinak tomu bylo i v sobotu na trati Vsetín – Velké Karlovice. Tato spojnice dvou usedlostí slavila sto desáté výročí.

Vsetínská nemocnice láká sanitáře, nabízí kurz zdarma

Akreditované kvalifikační sanitářské kurzy nabízí Vsetínská nemocnice již řadu let. Nyní však přichází s novinkou pro zájemce, kteří se ještě před zahájením kurzu rozhodnou v nemocnici pracovat budou mít kurzovné zdarma.

Na oslavách 110 let železniční trati nebude chybět Matěj ani Hurvínek

V sobotu 1. září se bude na železniční trati Vsetín – Velké Karlovice slavit. 110 let od zahájení provozu na této trati obohatí pestrý doprovodný program.

Týden kultury vydělal 300 tisíc pro nemocného chlapce a mobilní hospic

Rekordních 300 tisíc korun vydělal na dobročinné účely třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který se konal od 22. do 29. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Zahajovací koncert ZUŠ Kostka ozdobili špičkoví filharmonici

Prostranství před vsetínským domem kultury ožilo v úterý zahajovacím koncertem nové Základní umělecké školy Kostka. První její žáci do ní nastoupí příští týden.

Oprava školy je ve skluzu, bojí se rodiče. Ředitel fámu vyvrací

Oprava Základní školy Rokytnice Vsetín je ve skluzu. Začátek školního roku se musí posunout. Takové zvěsti se v uplynulých dnech šířily mezi rodiči dětí, které školu navštěvují.

Šipkaři hráli nonstop třicet jedna hodin, pomohli tím nemocnému Jirkovi

Netradičně se loučili s prázdninami v Novém Hrozenkově. O víkendu připravili pořadatelé z místního spolku Rozina dětem ve spolupráci s hrozenkovskou školou dobročinnou akci s názvem Rekord pro Jirku. Výtěžek téměř 30 tisíc získá nemocný místní školák.

Víkend v Liptále patřil krojovaným. Podívejte se

O víkendu patřil Liptál folklorním slavnostem, na které přišly i přes nepřízeň počasí stovky diváků. Zaujal je nabitý program, který nabídl zahraniční soubory z Evropy a Asie, domácí soubory z Česka i folklorbeatovou kapelu Docuku.

Skončila třetí etapa oprav Lapače. Do čtvrté se město pustí příští rok

Třetí etapa rekonstrukce zimního stadionu na Lapači je u konce. Dokončené dílo si včera od společnosti Instop, která měla rekonstrukci na starosti, převzali představitelé města za účasti zástupců hokejového klubu a Zlínského kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT