VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valašské Meziříčí leží na soutoku řek Rožnovská a Vsetínská Bečva. Svou polohou představuje vstupní bránu do pohoří Moravskoslezské Beskydy. První zmínka o městě pochází z roku 1297. Valašské Atény, perla nad Bečvou. Návštěva půvabné metropole Valašska může být pro zahraniční i tuzemské návštěvníky vítaným zpestřením jejich turistických cest.

Krůček po krůčku. Bod Valmezu vystřelil Martin Výmola

Třetiligoví fotbalisté Valašského Meziříčí vykazují pod trenérem Marianem Bedrichem znatelné zlepšení. Proti Hodonínu nebyli doma daleko od vítězství.

Z lepenky spinner, ze starého trička nákupní taška

Co lze vyrobit z věcí, jež bychom po použití nejspíše vyhodili? Z lepenky třeba populární spinner, z plastové láhve stojánek na tužky a ze starého trička nákupní tašku.

Ve Valmezu je hotovo: koaliční smlouvu podepsalo ANO s lidovci

Povolební vyjednávání ve Valašském Meziříčí jsou u konce. Ve středu na meziříčské radnici podepsali koaliční smlouvu zástupci ve volbách vítězného hnutí ANO 2011 a KDU-ČSL, která byla druhou nejsilnější stranou.

Meziříčské ANO chce posílit v radě, s ODS se nedohodne

Jasný vítěz voleb ve Valašském Meziříčí hnutí ANO 2011, které získalo přes pětatřicet procent hlasů a jedenáct z pětadvaceti křesel v zastupitelstvu začal s hledáním koaličního partnera hned v sobotu po zveřejnění výsledků hlasování.

Volební účast ve Valašském Meziříčí je slabší

Do volebních místností ve Valašském Meziříčí míří méně voličů než bývá zvláště u komunálních voleb obvyklé. Alespoň tomu nasvědčují odhady se sobotního rána.

Meziříčané se dočkají. Obnova náměstí začne do dvou let

Obyvatelé Valašského Meziříčí se po letech konečně dočkají nově upraveného náměstí. Podle nejnovějších informací začne jeho obnova v roce 2020.

Meziříčská gobelínka utkala koberec pro Ústavní soud

Rozměrný koberec pro vnitřní prostory Ústavního soudu v Brně dokončují ve valašskomeziříčské gobelínové manufaktuře. Na prestižní zakázce pracovali půl roku.

Valašské ekocentrum vonělo chlebem a tradicemi

Kdo přiložil ruku k dílu, odnesl si nevšední zážitek a olizoval se až za ušima. Vždyť komu se dnes poštěstí vyhrabávat brambory ze země, prát prádlo na valše, loupat fazoli a hrách, krouhat a šlapat zelí nebo mlít obilí na kamenném žernovu?

Nákladná rekonstrukce zámku Kinských zabrání zničení cenných sbírek

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí čeká rozsáhlá rekonstrukce za téměř sto milionů korun. Opravy, jejichž výsledkem budou nejen moderní výstavní prostory s bezbariérovým přístupem, uzavřou historickou budovu na více než dva roky.

Odboráři radí: Nepodepisujte!

Představitelé Odborového svazu (OS) KOVO působícího ve valašskomeziříčské chemičce DEZA nedoporučují zaměstnancům podepsat dodatek v květnu uzavřené kolektivní smlouvy. Týká se změn v odměňování zaměstnanců.

Zloděj si v Meziříčí vyhlédl Fabii

Osobní vůz Škoda Fabia ukradl prozatím neznámý zloděj v noci na pondělí ze sídliště Pod Oborou ve Valašském Meziříčí.

Koupaliště opraví bez referenda. Starosta vzal návrh na jeho konání zpět

Venkovní koupaliště ve Valašském Meziříčí by se už v roce 2020 mohlo rozšířit o další, třetí bazén. Slibuje to současné vedení města. Původně měla o rekonstrukci v současné době zchátralého bazénu rozhodnout veřejnost prostřednictvím místního referenda. K němu ale nakonec nedojde.

Valachy deštivý Bartolomějský jarmark v Čadci nezaskočil

Po většinu dne lilo jako z konve. Účinkovat na Bartolomějském hodovém jarmarku v Čadci nebyl žádný med. Matiční náměstí, v jiných letech kypící životem, bylo v neděli 26. srpna téměř liduprázdné. Muzikantů, tanečníků, šermířů i řemeslníků bylo více než diváků.

Čeští kovbojové zažili čínskou Ameriku, vybojovali historický úspěch

O životním úspěchu může mluvit dvojice našich westernových jezdců. Čeští kovbojové vybojovali na nedávném mistrovství světa v disciplíně Barrel Race ve městě Čing-tao na jihovýchodě Číny páté místo.

Svatí biskupové Valentin a Libor dostávají zpět své berly

Tak jako svatého Jana Nepomuckého zdobí pět hvězd a Pannu Marii ještě o sedm více, patří ke svatým Valentinovi a Liborovi biskupská berla.

Dvoumilionová rekonstrukce vrací zámeckému nádvoří ztracenou reprezentativnost

Nádvoří před zchátralým zámkem v Brankách na Valašskomeziříčsku dostává novou podobu. Rekonstrukce za necelé dva miliony korun, na které se z padesáti procent podílí Zlínský kraj, má být hotová do konce září.

Mrzí mě, že jsem vyfotil tak málo, říká fotograf

Vzpomínky na vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa se s postupem let mohou vytrácet, okupace ale zůstane navždy zaznamenána na fotografiích či filmu a vryta do paměti těch, kteří v srpnu roku 1968 odvážné snímky pořídili.

Žíznící stromy v Meziříčí napájejí zavlažovací vaky

Za oceánem je znají téměř třicet let a ve Švédsku bez nich nevysadí jediný nový stromu. U nás se ale teprve rozmáhají. Prvních deset zavlažovacích vaků od čtvrtka slouží také ve Valašském Meziříčí.

AKTUALIZOVÁNO

Hádka opilých spolubydlících přerostla v pokus o vraždu. Muži hrozí osmnáct let

 Až osmnáctileté vězení hrozí sedmadvacetiletému muži, který se uplynulý pátek pokusil zavraždit svého spolubydlícího.

Svatý Valentin dostane zářící berlu

Barokní sochu svatého Valentina u právě opravovaného mostu přes Rožnovskou Bečvu obepíná lešení.

Za noc ulovil dvanáct metrů ryb

Déšť téměř bez přestávky bubnoval do stanů a roztažených slunečníků. Nikdo to ale nevzdal. Trocha nepohody nemůže rybáře vyvést z míry.

Padající hvězdy pozorovali vleže u čaje

Nebe poseté hvězdami se v sobotu večer otevřelo před návštěvníky valašskomeziříčské hvězdárny.

Kovboj z Podlesí letí na barely do Číny

Objet na koni barely rozestavěné do trojlístku a okolo každého udělat kolečko, vše v co nejrychlejším čase. To jezdcům ukládá disciplína nazvaná Barrel Race.

Glen Hansard s kapelou Interference ve Valmezu: amfiteátr aplaudoval ve stoje

Velkým potleskem skončil pondělní koncert irské kapely Interference s hostujícím Glenem Hansardem ve valašskomeziříčském Amfiteátru.

AKTUALIZOVÁNO

Kůň po srážce s dodávkou pošel. Jezdkyně je v kritickém stavu

V pondělí před osmou hodinou ranní srazila dodávka koně s jezdkyní. Dívku přepravil vrtulník s vážným zraněním do nemocnice. Kůň na místě pošel, zranění druhé jezdkyně, která také jela na koni, nejsou vážná.

Při nehodě v Krásně se zranilo šest lidí. Pro šestiletou dívku letěl vrtulník

Vážná dopravní nehoda dodávky a osobního vozu se stala ve středu v podvečer ve valašskomeziříčské místní části Krásno nad Bečvou. Podle prvotních informací se při ní zranilo až devět lidí, policisté později upřesnili, že zraněných bylo celkem šest. Mezi nimi i asi šestiletá dívka, kterou transportoval vrtulník do nemocnice v Olomouci.

Zeleň ve městě má i v horku dostatek vláhy

Tropickému vedru a suchu jsou vystaveny také stromy, keře a květiny. Ve Valašském Meziříčí o zeleň na veřejných prostranstvích pečují pracovníci společnosti Městské lesy a zeleň.

OS KOVO k vedení DEZY: Zorganizujme schůzku právních expertů

Odborový svaz (OS) KOVO, o jehož působnosti ve společnosti DEZA, má vedení chemičky pochybnosti, zveřejnilo další kroky, které hodlá v této věci učinit.

AKTUALIZOVÁNO

Borci z SDH Kelč vybojovali na Dračí lodi bronz.

Devátý ročník populární soutěže Dračí lodě na Chmelníku připravili pořadatelé z TJ Kelč na rybníku poblíž Kelče. O zisk letošního poháru soupeřilo v parném sobotním dnu devět týmů.

Válka odborářů ve společnosti DEZA pokračuje, zaměstnanci podepisují petice

Spory mezi odborovými organizacemi KOVO a ECHO působícími ve společnosti DEZA ve Valašském Meziříčí se prohlubují. Více než čtyři stovky zaměstnanců se podepsaly pod petici vyzývající k odstoupení předsedu Odborového svazu (OS) ECHO Michala Sváčka a některé členy Podnikové rady OS ECHO.

Gulášový král by snědl více, ale časový limit byl šibeniční

Necelé čtyři porce bezlepkového vepřového guláše a stejný počet krajíců chleba spořádal během pěti minut král jedlíků Gulášfestu, který v sobotu skončil na letním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Světová elita pozvedne trofeje z Valašska

Kdo ze světové elity ovládne srpnovou Grand Prix České republiky silničních motocyklů v Brně, můžeme zatím jen tipovat. Jisté je, že trofeje pro jezdce na pódiových místech a vítěze Poháru konstruktérů se zrodily v ateliérové huti uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí.

Dobrovolný hasič? Čest a plné nasazení

Josef Vaigl z valašskomeziříčské části Hrachovec má hasičství v krvi. „Můj dědeček v roce 1908 zdejší sbor zakládal, dobrovolnými hasiči byli také otec, bratr a sestry,“ vypráví osmasedmdesátiletý pamětník, jenž do cechu svatého Floriána vstoupil jako kluk.

Meziříčské úřednice v neděli pracovaly, test na řidičáky byl úspěšný

Pracovní neděli měly úřednice z odboru dopravně správních agend valašskomeziříčské radnice.

Pokácená vrba vzbudila emoce. Hřiště tím pro nás skončilo, hřímali Meziříčané

Radnice ve Valašském Meziříčí nechala pokácet vzrostlou vrbu na dětském hřišti na ulici Vodní. Důvodem byla silná hniloba, která zasáhla kmen stromu. Hrozilo, že se rozpadne.

Nemocnice pořídila nové přístroje pro přesnější dávkování léčiv

Valašskomeziříčská nemocnice pořídila nové přístroje pro přesnější dávkování léčiv a krevních infuzí.

Festival Špalíček nabídl přes 30 účinkujících. Podívejte se

Folk-blues-beatový festival Valašský Špalíček rozezněl od čtvrtka až do soboty areál zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Během tří dnů se na čtyřech pódií vystřídalo přes třicet účinkujících. Festival se konal už po šestatřicáté.

Studenti meziříčské stavebky ovládli soutěž Stavba roku Zlínského kraje

Velkého úspěchu dosáhla pětice studentů valašskomeziříčské Střední průmyslové školy (SPŠ) stavební v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Tři z nich obsadili stupně vítězů, další dva se dočkali čestného uznání.

Nebe nad Poličnou zaplní obří modely letadel

Nevšední podívanou nabídne víkendové nebe nad letištěm v Poličné u Valašského Meziříčí. V sobotu krátce před devátou ranní odstartuje další část soutěže seriálu Mistrovství České republiky obřích akrobatických modelů letadel kategorie F3M a RCAS.

Valašský špalíček přivítá české legendy i britské hvězdy

ROZHOVOR / PROGRAM FESTIVALU / Nepřehlédnutelné plakáty ve výtvarné estetice big beatové dekády na výlepových plochách signalizují, že festival Valašský špalíček klepe na dveře. Nejstarší alternativní přehlídku v Česku vymyslel, prosadil a několik desetiletí organizuje Karel Prokeš, dramaturg, hudební publicista, příležitostný moderátor rozhlasových a svého času i televizních pořadů. 

Odborníci na paliativní péči pomohou nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám

Ve valaškomeziříčské nemocnici vzniká tým zdravotníků, kteří budou speciálně vyškolení na poskytování takzvané paliativní péči. Ta je určená pacientům v konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Za zrodem týmu je lékařka interního oddělení nemocnice Veronika Mikolajková, která uspěla se svým návrhem paliativní péče v prestižním grantovém programu společnosti Avast.

Tátové slavili svátek v zámeckém parku se svými rodinami

Městečko plné zábavných her včera vyrostlo v parku u valašskomeziříčského zámku Kinských. Vytvořilo kulisy pro oslavu Dne otců, na kterou tátové přivedli své rodiny.

Malí i velcí bádali ve hvězdárně. A stálo to za to!

Babi, dědo, mámo, táto, pojďme bádat, stojí to za to! Tímto sloganem pozvala valašskomeziříčská hvězdárna malé i velké k sobotnímu dostaveníčku s přírodními vědami a technikou.

Kolektivní smlouva mezi OS Echo a Dezou platí

Zástupci Odborového svazu Kovo odmítli dodatečně podepsat kolektivní smlouvu, kterou nedávno bez jejich přítomnosti uzavřeli zástupci OS Echo s vedením chemičky Deza Valašské Meziříčí.

Valmez nad propastí. Záchranu už nemá na svých kopačkách

Blíží se velká rána pro valašský fotbal. Fotbalisté Valmezu prohráli klíčový zápas s Uherským Brodem a vážně jim hrozí sestup z třetí ligy. Před posledním zápasem s HFK Olomouc nemají situaci ve svých rukou.

Nájemníci chtějí napravit pošramocenou pověst „domu hrůzy“

Činžovní dům s téměř sto třiceti byty v sousedství městského úřadu na Zašovské ulici nemá mezi obyvateli Valašského Meziříčí dobrou pověst.

Písničkářka Radůza zahraje ve Valašském Meziříčí

Nespoutaná horská bystřina české hudební scény písničkářka Radůza se vrací do Valašského Meziříčí. Ve velkém sále Kulturního zařízení města zazpívá a s kapelou zahraje nejlepší písničky z dosud vydaných alb i zcela nové písně. Koncert se uskuteční ve středu 30. května od 19.30 hodin.

Děti v Podlesí oslavily svátek soutěžemi i adrenalinovými zážitky

Dětský den uspořádali v sobotu dobrovolní hasiči z valašskomeziříčské části Podlesí. Pro nejmenší návštěvníky k jejich blížícímu se svátku připravili dovednostní soutěže, zábavné tvoření, dovádění na nafukovacích atrakcích i skákání na bungee trampolíně.

Valmez dostal doma výprask, Uničov mu nasázel sedmičku

Po důležitém vítězství nad Vyškovem další domácí zápas třetiligoví fotbalisté Valašského Meziříčí nezvládli a vysoko podlehli Uničovu.

Chemička Deza je ve stávkové pohotovosti. Odbory chtějí vyšší mzdy

Valašskomeziříčská Deza je od úterních 15 hodin ve stávkové pohotovosti. Vyhlásily ji odborové svazy (OS) Echo a Kovo, jejichž cílem je dosáhnout růstu mezd, vyšších příplatků za směnnost a vyššího podílu na zisku. Odboráři jednají s vedením firmy již od konce loňského října. Dosud se nedohodli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT