VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valašské Meziříčí leží na soutoku řek Rožnovská a Vsetínská Bečva. Svou polohou představuje vstupní bránu do pohoří Moravskoslezské Beskydy. První zmínka o městě pochází z roku 1297. Valašské Atény, perla nad Bečvou. Návštěva půvabné metropole Valašska může být pro zahraniční i tuzemské návštěvníky vítaným zpestřením jejich turistických cest.

Mrzí mě, že jsem vyfotil tak málo, říká fotograf

Vzpomínky na vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa se s postupem let mohou vytrácet, okupace ale zůstane navždy zaznamenána na fotografiích či filmu a vryta do paměti těch, kteří v srpnu roku 1968 odvážné snímky pořídili.

Žíznící stromy v Meziříčí napájejí zavlažovací vaky

Za oceánem je znají téměř třicet let a ve Švédsku bez nich nevysadí jediný nový stromu. U nás se ale teprve rozmáhají. Prvních deset zavlažovacích vaků od čtvrtka slouží také ve Valašském Meziříčí.

AKTUALIZOVÁNO

Hádka opilých spolubydlících přerostla v pokus o vraždu. Muži hrozí osmnáct let

 Až osmnáctileté vězení hrozí sedmadvacetiletému muži, který se uplynulý pátek pokusil zavraždit svého spolubydlícího.

Svatý Valentin dostane zářící berlu

Barokní sochu svatého Valentina u právě opravovaného mostu přes Rožnovskou Bečvu obepíná lešení.

Za noc ulovil dvanáct metrů ryb

Déšť téměř bez přestávky bubnoval do stanů a roztažených slunečníků. Nikdo to ale nevzdal. Trocha nepohody nemůže rybáře vyvést z míry.

Padající hvězdy pozorovali vleže u čaje

Nebe poseté hvězdami se v sobotu večer otevřelo před návštěvníky valašskomeziříčské hvězdárny.

Kovboj z Podlesí letí na barely do Číny

Objet na koni barely rozestavěné do trojlístku a okolo každého udělat kolečko, vše v co nejrychlejším čase. To jezdcům ukládá disciplína nazvaná Barrel Race.

Glen Hansard s kapelou Interference ve Valmezu: amfiteátr aplaudoval ve stoje

Velkým potleskem skončil pondělní koncert irské kapely Interference s hostujícím Glenem Hansardem ve valašskomeziříčském Amfiteátru.

AKTUALIZOVÁNO

Kůň po srážce s dodávkou pošel. Jezdkyně je v kritickém stavu

V pondělí před osmou hodinou ranní srazila dodávka koně s jezdkyní. Dívku přepravil vrtulník s vážným zraněním do nemocnice. Kůň na místě pošel, zranění druhé jezdkyně, která také jela na koni, nejsou vážná.

Při nehodě v Krásně se zranilo šest lidí. Pro šestiletou dívku letěl vrtulník

Vážná dopravní nehoda dodávky a osobního vozu se stala ve středu v podvečer ve valašskomeziříčské místní části Krásno nad Bečvou. Podle prvotních informací se při ní zranilo až devět lidí, policisté později upřesnili, že zraněných bylo celkem šest. Mezi nimi i asi šestiletá dívka, kterou transportoval vrtulník do nemocnice v Olomouci.

Zeleň ve městě má i v horku dostatek vláhy

Tropickému vedru a suchu jsou vystaveny také stromy, keře a květiny. Ve Valašském Meziříčí o zeleň na veřejných prostranstvích pečují pracovníci společnosti Městské lesy a zeleň.

OS KOVO k vedení DEZY: Zorganizujme schůzku právních expertů

Odborový svaz (OS) KOVO, o jehož působnosti ve společnosti DEZA, má vedení chemičky pochybnosti, zveřejnilo další kroky, které hodlá v této věci učinit.

AKTUALIZOVÁNO

Borci z SDH Kelč vybojovali na Dračí lodi bronz.

Devátý ročník populární soutěže Dračí lodě na Chmelníku připravili pořadatelé z TJ Kelč na rybníku poblíž Kelče. O zisk letošního poháru soupeřilo v parném sobotním dnu devět týmů.

Válka odborářů ve společnosti DEZA pokračuje, zaměstnanci podepisují petice

Spory mezi odborovými organizacemi KOVO a ECHO působícími ve společnosti DEZA ve Valašském Meziříčí se prohlubují. Více než čtyři stovky zaměstnanců se podepsaly pod petici vyzývající k odstoupení předsedu Odborového svazu (OS) ECHO Michala Sváčka a některé členy Podnikové rady OS ECHO.

Gulášový král by snědl více, ale časový limit byl šibeniční

Necelé čtyři porce bezlepkového vepřového guláše a stejný počet krajíců chleba spořádal během pěti minut král jedlíků Gulášfestu, který v sobotu skončil na letním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Světová elita pozvedne trofeje z Valašska

Kdo ze světové elity ovládne srpnovou Grand Prix České republiky silničních motocyklů v Brně, můžeme zatím jen tipovat. Jisté je, že trofeje pro jezdce na pódiových místech a vítěze Poháru konstruktérů se zrodily v ateliérové huti uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí.

Dobrovolný hasič? Čest a plné nasazení

Josef Vaigl z valašskomeziříčské části Hrachovec má hasičství v krvi. „Můj dědeček v roce 1908 zdejší sbor zakládal, dobrovolnými hasiči byli také otec, bratr a sestry,“ vypráví osmasedmdesátiletý pamětník, jenž do cechu svatého Floriána vstoupil jako kluk.

Meziříčské úřednice v neděli pracovaly, test na řidičáky byl úspěšný

Pracovní neděli měly úřednice z odboru dopravně správních agend valašskomeziříčské radnice.

Pokácená vrba vzbudila emoce. Hřiště tím pro nás skončilo, hřímali Meziříčané

Radnice ve Valašském Meziříčí nechala pokácet vzrostlou vrbu na dětském hřišti na ulici Vodní. Důvodem byla silná hniloba, která zasáhla kmen stromu. Hrozilo, že se rozpadne.

Nemocnice pořídila nové přístroje pro přesnější dávkování léčiv

Valašskomeziříčská nemocnice pořídila nové přístroje pro přesnější dávkování léčiv a krevních infuzí.

Festival Špalíček nabídl přes 30 účinkujících. Podívejte se

Folk-blues-beatový festival Valašský Špalíček rozezněl od čtvrtka až do soboty areál zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Během tří dnů se na čtyřech pódií vystřídalo přes třicet účinkujících. Festival se konal už po šestatřicáté.

Studenti meziříčské stavebky ovládli soutěž Stavba roku Zlínského kraje

Velkého úspěchu dosáhla pětice studentů valašskomeziříčské Střední průmyslové školy (SPŠ) stavební v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Tři z nich obsadili stupně vítězů, další dva se dočkali čestného uznání.

Nebe nad Poličnou zaplní obří modely letadel

Nevšední podívanou nabídne víkendové nebe nad letištěm v Poličné u Valašského Meziříčí. V sobotu krátce před devátou ranní odstartuje další část soutěže seriálu Mistrovství České republiky obřích akrobatických modelů letadel kategorie F3M a RCAS.

Valašský špalíček přivítá české legendy i britské hvězdy

ROZHOVOR / PROGRAM FESTIVALU / Nepřehlédnutelné plakáty ve výtvarné estetice big beatové dekády na výlepových plochách signalizují, že festival Valašský špalíček klepe na dveře. Nejstarší alternativní přehlídku v Česku vymyslel, prosadil a několik desetiletí organizuje Karel Prokeš, dramaturg, hudební publicista, příležitostný moderátor rozhlasových a svého času i televizních pořadů. 

Odborníci na paliativní péči pomohou nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám

Ve valaškomeziříčské nemocnici vzniká tým zdravotníků, kteří budou speciálně vyškolení na poskytování takzvané paliativní péči. Ta je určená pacientům v konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Za zrodem týmu je lékařka interního oddělení nemocnice Veronika Mikolajková, která uspěla se svým návrhem paliativní péče v prestižním grantovém programu společnosti Avast.

Tátové slavili svátek v zámeckém parku se svými rodinami

Městečko plné zábavných her včera vyrostlo v parku u valašskomeziříčského zámku Kinských. Vytvořilo kulisy pro oslavu Dne otců, na kterou tátové přivedli své rodiny.

Malí i velcí bádali ve hvězdárně. A stálo to za to!

Babi, dědo, mámo, táto, pojďme bádat, stojí to za to! Tímto sloganem pozvala valašskomeziříčská hvězdárna malé i velké k sobotnímu dostaveníčku s přírodními vědami a technikou.

Kolektivní smlouva mezi OS Echo a Dezou platí

Zástupci Odborového svazu Kovo odmítli dodatečně podepsat kolektivní smlouvu, kterou nedávno bez jejich přítomnosti uzavřeli zástupci OS Echo s vedením chemičky Deza Valašské Meziříčí.

Valmez nad propastí. Záchranu už nemá na svých kopačkách

Blíží se velká rána pro valašský fotbal. Fotbalisté Valmezu prohráli klíčový zápas s Uherským Brodem a vážně jim hrozí sestup z třetí ligy. Před posledním zápasem s HFK Olomouc nemají situaci ve svých rukou.

Nájemníci chtějí napravit pošramocenou pověst „domu hrůzy“

Činžovní dům s téměř sto třiceti byty v sousedství městského úřadu na Zašovské ulici nemá mezi obyvateli Valašského Meziříčí dobrou pověst.

Písničkářka Radůza zahraje ve Valašském Meziříčí

Nespoutaná horská bystřina české hudební scény písničkářka Radůza se vrací do Valašského Meziříčí. Ve velkém sále Kulturního zařízení města zazpívá a s kapelou zahraje nejlepší písničky z dosud vydaných alb i zcela nové písně. Koncert se uskuteční ve středu 30. května od 19.30 hodin.

Děti v Podlesí oslavily svátek soutěžemi i adrenalinovými zážitky

Dětský den uspořádali v sobotu dobrovolní hasiči z valašskomeziříčské části Podlesí. Pro nejmenší návštěvníky k jejich blížícímu se svátku připravili dovednostní soutěže, zábavné tvoření, dovádění na nafukovacích atrakcích i skákání na bungee trampolíně.

Valmez dostal doma výprask, Uničov mu nasázel sedmičku

Po důležitém vítězství nad Vyškovem další domácí zápas třetiligoví fotbalisté Valašského Meziříčí nezvládli a vysoko podlehli Uničovu.

Chemička Deza je ve stávkové pohotovosti. Odbory chtějí vyšší mzdy

Valašskomeziříčská Deza je od úterních 15 hodin ve stávkové pohotovosti. Vyhlásily ji odborové svazy (OS) Echo a Kovo, jejichž cílem je dosáhnout růstu mezd, vyšších příplatků za směnnost a vyššího podílu na zisku. Odboráři jednají s vedením firmy již od konce loňského října. Dosud se nedohodli.

Legendární žonglér má další světový rekord. Přes dvě hodiny balancoval s míči

Míčový žonglér Bursas Charalambos z Branek si uplynulou sobotu připsal na konto další světový rekord. Dvě hodiny a devět minut čistého času dokázal udržet na hlavě jeden, dva, a dokonce i tři míče.

Folklor, swing a dětské kočárky otevřely zámeckou sezonu v Lešné

Květinová slavnost byla v sobotu úvodním pořadem letošní sezony na zámku v Lešné. Lidem nabídla dětské folklorní vystoupení, koncert swingového orchestru i příležitost k procházce rozkvetlým zámeckým parkem.

S Jonáškem se lidé bavili a přispěli na dobrou věc

Dva dny plné her, poznávání a výborné muziky. Takový byl osmý ročník Jonáškova zábavného odpoledne, kterým po celý víkend žil park u zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Oznice

V tištěném Valašském deníku bude v pátek 18. května další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.    

Bazén ve Valmezu bude bez vody až do září, začíná velká oprava

Na čtyři měsíce se v neděli 13. května 2018 uzavřel vstup do krytého bazénu ve Valašském Meziříčí.

Hrob Valašského pánbíčka už se nebortí

Místo jeho posledního odpočinku snadno přehlédnete. Hrob není označený a komu patří, zjistíte až z evidenční knihy na obecním úřadu.

Pohádkový les v Podhájí patřil vodníkům, vílám a dětem

Přes tisíc lidí se prošlo Pohádkovým lesem ve valašskomeziříčské části Podhájí. Na čtyři a půl kilometru dlouhé trase potkávali víly, vodníky, princezny a další pohádkové hrdiny, kteří prověřili znalosti a dovednosti dětí.

Řeka je bez ryb, oprava mostu může začít

Záchranný přesun ryb v Rožnovské Bečvě provedli v sobotu rybáři ve Valašském Meziříčí. V okolí mostu pod náměstím jich vylovili okolo dvou tun, převážně jelců, ostroretek a parem, ale i perlínů, mníků, plotic a pstruhů.

Přípravě moc nedali, ale soutěž se jim vydařila

Zástupci čtyř dětských domovů ze Zlínského kraje se utkali v dopravní soutěži, jejíž dvanáctý ročník se v sobotu 5. května uskutečnil na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí.

AKTUALIZOVÁNO

Meziříčská stavebka vyplatila na stipendiích žákům už půldruhého milionu

Bezmála 130 tisíc korun rozdělí valašskomeziříčská stavební průmyslovka v tomto školním roce na stipendiích pro žáky vybraných oborů. Za dvanáct let od zavedení tohoto způsobu podpory řemesel se vyplacená částka pohybuje okolo půldruhého milionu.

Zámecký park bavili Ledecký, koně a dětské hry

Pádný důvod k návštěvě parku u zámku Kinských měli včera obyvatelé Valašského Meziříčí. Odehrála se tady Májová slavnost, která zejména rodinám s dětmi nabídla atraktivní program.

Přivstali si, aby mohli přivítat ptačí zpěv

Kdo si přivstal, mohl včera s valašskomeziříčskými ochránci přírody v tamním lesoparku v bývalých kasárnách přivítat ptačí zpěv.

Hůlku, koště, klobouk... a hurá do loděnice!

Snad největší sešlost ježibab a černokněžníků v celém městě zažila na prahu Filipojakubské noci loděnice na řece Bečvě.

První dáma české opery Eva Urbanová zazpívá ve Valašském Meziříčí

Za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá ve velkém sále Kulturního zařízení první dáma české opery Eva Urbanová. To nejlepší z oper světového repertoáru uvede ve středu 25. dubna od devatenácti hodin. Vstupenky jsou k dostání i v předprodeji.

Valmez srazily do kolen individuální chyby a dostal čtverku

Velmi líbivé utkání sehráli fotbalisté třetiligového Valmezu na půdě postupového aspiranta z Velkého Meziříčí. Kvalitní soupeř v utkání trestal jejich individuální chyby a byla z toho nakonec příliš vysoká porážka.

V Poličné někdo tráví kočky, v jedné zjistili zakázanou látku

Případem pošlých koček v Poličné u Valašského Meziříčí se začala zabývat policie. Zvířata se ztrácejí už tři roky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT