Vesnice roku 2014 Zlínského kraje: Kateřinice

Myšlenka vystoupení před evropskými poslanci se začala rodit na podzim loňského roku. Do Kateřinic, které získaly titul Vesnice roku, zavítal europoslance za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. „Byla neděle, nic nebylo otevřené. Tak se vydal do kostela právě v okamžik slavnosti večeře páně. Dostalo se mu vřelého přijetí," přiblížila evangelická farářka a dirigentka sboru Wiera Jelinek.

V Kateřinicích se europoslance Zdechovský dozvěděl právě také o souboru Zvonky dobré zprávy a přislíbil, že se zasadí o to, aby mohl vystoupit na půdě Evropského parlamentu. „Trvalo několik měsíců, než se všechno vyřešilo, ale podařilo se. Na koncert pojede starší skupina souboru," prozradila Wiera Jelinek.

Není to poprvé, co budou kateřiničtí zvoníci koncertovat na významném místě. Už dříve vystoupili například v Betlémské kapli, také na Ministerstvu kultury České republiky či v sídle Parlamentu ČR.

Zvonky dobré zprávy jsou v republice ojedinělým tělesem. Hudební soubor hry na ruční zvonky vznikl v červenci 2011. Je první a jediný v celé zemi.