Letos tu zařadili koledy do programu, který nese název Vánoční zpívání a jarmark. Před budovou obecního úřadu se sejdou zpěváci už o půl šesté v podvečer. Přítomným se ve svém vystoupení představí žáci mateřské školy. V 18 hodin si Janovjané rozsvítí vánoční stromek a zazpívají koledy s Deníkem.

Následně se na jarmarku se svými výrobky pochlubí mladí hasiči a žáci místní mateřské školy. Vánoční punč, svařák a klobásky na grilu si mohou návštěvníci jarmarku vychutnat za vyhrávání cimbálové muziky. Koledy si společně zazpívají také ve Velkých Karlovicích.

Tady navazují na předešlé dva ročníky, které se setkaly s velkým úspěchem.

„K účasti na této pěvecké akci jsme se poprvé přihlásili v roce 2015. Musím říct, že jsme byli nadšení. Atmosféra byla úžasná. Je pěkné, když v jednom okamžiku celá republika zpívá a my jsme součástí celku,“ říká nadšeně Jitka Ryplová.

Letos čeká přítomné na zahradě místní mateřské školy půl hodiny před celorepublikovým startem vystoupení dětí z mateřinky. „Se zpěvem koled dětem pomohou členky pěveckého souboru Karlovjanky,“ upřesnila učitelka Jarmila Dukátová.